Новини з Австрії

Нерухомість в Австрії продовжує дешевіти: в окремих випадках навіть на 25%

Ціни в Австрії на квартири на вторинному ринку продовжують падати. В Айзенштадті кондомініум можна придбати на 25 відсотків дешевше, ніж торік. Найдешевша столиця землі – Санкт-Пельтен: тут квартиру можна придбати від 2 100 євро за квадратний метр, в Інсбруку доведеться заплатити більш ніж удвічі дорожче.

На думку експертів, у найближчі рік-два галузі нерухомості доведеться готуватися до важких часів: буде складно отримати фінансування, а в інституційному секторі неминуча девальвація. Відсоткові ставки високі, і не можна виключати подальше їх підвищення. Відповідно до аналізу консалтингової компанії Advicum, це робить інші види активів значно привабливішими. Експерт з нерухомості Маттіас Ортнер чекає на неспокійний 2024 рік.

Але навіть на 2025 рік немає повної ясності. «Ринок офісної нерухомості впаде, за винятком добрих місць, а ринок житла стане дещо стабільнішим, але без досягнення звичайної прибутковості попередніх років», — показує аналіз.

Поточна ситуація відбивається і на цінах на вторинному ринку, згідно з аналізом цін на квартири, проведеним Raiffeisen Immobilien. Відповідно, ціни на квартири в Айзенштадті впали приблизно на 25 відсотків порівняно з попереднім роком і доступні лише від 2150 євро за квадратний метр. У Санкт-Пельтені квартири втратили близько 12 відсотків своєї вартості і за ціною 2 100 євро за квадратний метр найдешевші в столицях земель.

У Клагенфурті та Граці середня ціна становить 2 800 та 3 000 євро за квадратний метр відповідно. Якщо Лінц знаходиться в середньому ціновому діапазоні, то у Відні очікується ціна близько 4 400 євро, хоча ціни у Відні вже впали на вісім відсотків. У місті Моцарта доведеться викласти ще плюс 400 євро. А ціни на квартири на вторинному ринку в Інсбруку починаються від 5 300 євро за квадратний метр. Ціни там уже впали приблизно на десять відсотків.

У європейському порівнянні середні ціни на новобудови в Австрії залишаються найвищими в ЄС:

 

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України