Життя

Непоправна втрата: пішов з життя знаменитий український вчений. ФОТО

Професор став засновником нового напряму в біології

В Одесі помер видатний вчений-гідробіолог, академік Національної академії наук України, доктор біологічних наук, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України Ювеналій Петрович Зайцев. 95-річний професор пішов з життя після тривалої боротьби з хворобою. Про це повідомляє “Думська“.

– Зайцев родом із села Миколаївка-Новоросійська Саратського району. У 1949 році закінчив біологічний факультет Одеського національного університету ім. Мечникова. Починав свою кар’єр єру з досліджень у Чорному, Азовському, Каспійському, Балтійському, Середземному, Карибському морях, в Мексиканській затоці, а також в Атлантичному і Тихому океанах, – зазначено в повідомленні.

Учень прославився тим, що став відкривачем нового напрямку в біології – морського нейстона. Він довів існування морського нейронного співтовариства організмів і показавши важливе значення його в житті водойм і в кругообігу речовин в природі.

Невосполнимая потеря: ушел из жизни знаменитый украинский ученый. ФОТО

Професор написав 350 наукових публікацій, серед яких -18 монографій. Зайцев є автором восьми науково-популярних книг: “Введення в екологію Чорного моря”, “Твій друг море”, “За склом підводного маски” та ін.

Вчений 17 років обіймав посаду керівника Інституту морської біології НАН України. Незважаючи на свою хворобу, він продовжував до останніх днів займатися наукою.

Раніше ми писали про те, що в Україну не змогли потрапити понад 7,3 тис. росіян.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України