Політика

Непохитна підтримка, скільки буде потрібно: оприлюднено угоду про безпеку України та Німеччини

Оприлюднено текст Угоди про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між Україною та Федеративною Республікою Німеччина.

Текст угоди оприлюднено на сайті президента України.

Військова підтримка України

У документі зазначено, що Німеччина “непохитна у своїй підтримці незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в межах кордонів, міжнародно визнаних з 1991 року, включно з територіальним морем і вільною економічною (морською) зоною”.

Зокрема, Німеччина “має намір надавати непохитну підтримку Україні стільки, скільки буде потрібно для того, щоб допомогти Україні захистити себе, відновити територіальну цілісність у межах її міжнародно визнаних кордонів, забезпечити її вільне і демократичне майбутнє, дозволити Україні продовжувати надавати послуги своєму народові, підтримувати українську економіку, яка функціонує, і стримувати майбутню російську агресію”.

В угоді визначено, що Україна та Німеччина працюватимуть разом для досягнення справедливого та тривалого миру, який матиме широку глобальну підтримку.

Україна та Німеччина поділяють мету створення сучасних, оперативно сумісних і стійких Сил оборони України. Обидві країни поділяють думку про необхідність уникнення незаконного перенаправлення військової продукції, що надаватиметься Україні.

“Учасники працюватимуть разом над забезпеченням стійких сил, здатних захищати Україну зараз і стримувати агресію в майбутньому, шляхом продовження надання безпекової допомоги та сучасного військового обладнання в сухопутній, повітряній, морській, космічній і кіберсферах, надаючи пріоритет протиповітряній обороні, артилерії, бронетехніці, включно з боєприпасами, та іншим ключовим здібностям, а також сприяючи підвищенню рівня оперативної сумісності з євроатлантичними партнерами”, – наголошується в угоді.

Обидві країни посилюватимуть співпрацю у сфері розвідки. Також, Німеччина забезпечить, на вимогу, навчання і тренування для інструкторів правоохоронних органів, таких як Національна гвардія України та Державна прикордонна служба України, і продовжить надавати матеріальну підтримку партнерським відомствам у правоохоронній сфері.

Водночас Німеччина вивчатиме шляхи заохочення та сприяння залученню своєї оборонної промисловості до розбудови оборонно-промислової бази України, зокрема й шляхом здійснення німецьких промислових інвестицій та створення відповідних стимулів для інвестування.

Відновлення України та покарання воєнних злочинців РФ

Німеччина продовжуватиме підтримувати Україну на її шляху від швидкого до довгострокового відновлення.

“Учасники підтверджують, що Російську Федерацію має бути притягнуто до відповідальності за шкоду, завдану на території України. Російські суверенні активи мають залишатися замороженими доти, доки Російська Федерація не заплатить за шкоду, яку вона завдала Україні”, – зазначається в угоді.

Крім того, Україна та Німеччина визнають необхідність створення міжнародного компенсаційного механізму для надання компенсації за збитки, втрати або шкоду, спричинені російською агресією.

Обидві країни наголошують на твердій прихильності притягненню до відповідальності осіб, винних у воєнних злочинах та інших звірствах, скоєних у зв’язку з агресивною війною Росії проти України.

Післявоєнні гарантії безпеки

“У разі нового збройного нападу Росії на Україну на вимогу будь-кого з учасників [цієї угоди] учасники проведуть консультації протягом 24 годин для визначення відповідних подальших кроків”, – наголошується в документі.

У зв’язку з цим, Німеччина підтверджує, що за таких обставин, вона “надасть Україні за необхідності швидку та стійку безпекову допомогу, сучасну військову техніку в усіх необхідних сферах, а також економічну допомогу, буде шукати згоди в ЄС щодо накладення на Росію економічних та інших витрат”.

Водночас, Україна зобов’язується продовжувати реалізацію амбітної програми реформ, а Німеччина віддана підтримці зусиль України на шляху реформ. “Це є ключовим у контексті її європейських прагнень і прагнень до НАТО”, – сказано в угоді.

Термін дії цієї угоди розрахований на десять років.

Нагадаємо, в рамках гарантії безпеки Столтенберг пропонує створити спільний центр Україна-НАТО.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України