Очевидно, що країна потребує докорінних і рішучих змін, потребує соціяльних, економічних, національних реформ. Але ці зміни на позитивне, на европейську перспективу можливі лише тоді, коли зможемо захистити територіяльну цілісність і незалежність. Про це 26 березня 2014 року, виступаючи на засіданні парламенту, заявив заступник Голови ВО “Свобода”, народний депутат України Юрій Сиротюк.
У виступі націоналіст звернув увагу депутатів не те, що досі не надійшли кошти на фінансування українського війська: “Минулого тижня парламент проголосував за спрямування додаткових коштів на потреби Збройних Сил України. На жаль, ці кошти не надано й до сьогодні. Тому Верховна Рада України має приділити увагу тому, щоби ці кошти в максимально швидкий час було направлено на ЗСУ”.
Також Юрій Сиротюк наголосив на тому, що державний концерн “Укроборонпром”, який досі здійснєю військові поставки РФ, має працювати винятково на українську армію: “Український концерн “Укроборонпром” і далі здійснює військові поставки країні-агресору – Росії. Ба більше, Україна продовжує обслуговувати ядерний потенціял Російської Федерації, а Росія сьогодні грозить ядерною дубиною всьому світу. Це є неприйнятним – до закінчення агресії Росії будь-яку війську співпрацю має бути припинено, контракти не слід виконувати. Ми вважаємо, що всі підприємства “Укроборонпрому” мають підпорядковуватися безпосередньо Міністерству оборони. Українська армія, яка не модернізувалася останні двадцять три роки, має бути модернізована дуже швидкими темпами. Нині “Укроборонпром” покриває лише десять відсотків від потреб української армії. На разі маємо переключити всю його діяльність, аби він повністю покривав потреби українського війська”.
Свободівець повідомив, що він разом із колегами-депутатами вніс на розгляд парламенту проєкт постанови про додаткові заходи щодо зміцнення обороноздатности країни. Аргументуючи нагальність вказаної законодавчої ініціятиви, парламентар зауважив: “Ми усвідомлюємо, що ніхто, окрім нас самих, не буде захищати нашу країну. Тому ми зобов’язані відновити систему військово-патріотичного виховання в школах. Ми зобов’язані відновити роботу військових катедр у вишах. Ми зобов’язані створити широку систему резервістів, коли кожен український громадянин міг би захищати свою державу. У зв’язку з тим, що в країні оголошено часткову мобілізацію, ми стикнулися з певними проблеми, які терміново має розв’язати парламент. Зокрема, йдеться про збереження робочих місць за резервістами, яких призивають до війська. Це надання можливости тим, хто уже за віком не може бути призваний (а це досить боєздатні люди, які брали участь у воєнних діях, зокрема воїни-афганці), захищати українську державу. Ми повинні підвищити віковий ценз від 40 до 55 років, аби вони мали змогу мобілізуватися до армії. Окрім того, маємо створити умови для переозброєння української армії і збільшити річне фінансування на зброю”.
Підсумовуючи виступ, народний депутат наголосив на вкрай важливому і необхідному питанні – очищення органів влади, а також ЗСУ від п’ятої колони: “Ми повинні вжити термінових заходів для вичищення органів української влади, збройних і силових структур від п’ятої колони, агентів КГБ і ФСБ. Наша Служба безпеки повинна припинити саботаж, який нині досить часто триває в силових структурах, і негайно оприлюднити списки агентів ФСБ, КГБ, що перебувають на службі в державних структурах. Адже це п’ята колона, яка б’є в спину української армії”.