Більше 6 млн. разів на місяць українці шукають у Google можливість взяти кредит. Досить часто з цього починається шлях до штрафів, дзвінків з погрозами, візитів колекторів та інших неприємностей. Свідоме ставлення до фінансів та обережність захистять користувачів від багатьох проблем.
Як потрапити у боргову яму
Це зовсім не складно. Достатньо позичити гроші в банку або МФО, а потім не сплатити вчасно. Штрафи та пені нараховуватимуться щодня, сума боргу зростатиме як снігова куля. Боржник позичає нові суми, але їх також треба віддавати. Процес здається нескінченним.
З часом борги передаються до колекторських агентств, а вони не завжди дотримуються закону, намагаючись повернути гроші. Починається все з телефонних дзвінків, далі йдуть погрози: подати у суд, забрати майно, тощо. Інколи колектори приходять особисто додому, нав’язливо турбують родичів та друзів. Бували випадки, коли на боржників тиснули, розповсюджуючи оброблені у фоторедакторі порнофото боржника. Таким чином невеликий кредит може перетворити життя на суцільний жах.
Як звільнитися від боргів
Треба свідомо підходити до справ, пов’язаних з позиками:
- обирати ліцензований МФО, який працює згідно закону;
- уважно читати договір;
- оплату робити вчасно та в повному обсязі;
- зберігати усі документи, пов’язані з кредитом та виплатами, тощо.
Якщо обставини змінилися, треба негайно звернутися до кредитної установи та повідомити, що немає можливості сплатити борг. Хороші МФО зацікавлені у співпраці та отриманні відсотків, їм проблеми з колекторами теж не потрібні. Зазвичай боржнику пропонують новий графік виплат, сума боргу стане трохи більшою. Рейтинги та огляди офіційних МФО можна подивитись на ресурсі Мета.юа, ресурс містить інформацію про відсотки, умови кредитів та загальну інформацію про компанію.
Коли телефонують колектори, треба зберігати спокій. Непогана ідея – записати розмову на диктофон, можливо, буде зафіксовано факт неправомірного використання особистої інформації, лайки, погроз, тощо. Коли колектори заважають родині під час особистого візиту, вони порушують закон. Можна сміливо викликати поліцію. Якщо кредит було оформлено шахрайським чином, необхідно повідомити про це кредитну установу, а також звернутися до поліції та у судові органи.
Джерело: https://meta.ua/uk/mfo/