Життя

Нелюбимі діти стають дорослими, які не вміють любити

Коли любов займає біль…

 

Любов – це та річ, яка надихає робити краще своє життя і життя людей, які нас оточують. Любов безпосередньо пов’язана з такими поняттями як радість, сім’я, щастя, турбота… Любов є тим, що ми намагаємося дати і отримати у взаєминах з іншими людьми.

І все-таки для багатьох людей любов стає річчю болючою і сумною, а спроби знайти любов у відносинах з іншими призводить лише до посилення негативних переживань. До нещастя, у них ніяк не виходить подолати токсичний цикл, в якому смороду просто застряють.

Проблеми родом з дитинства

Діти повністю довіряються тім людям, які їх виховують. Крім задоволення базових потреб, їм для успішного дорослого життя потрібна людина, з якого вони будуть брати приклад і який буде схвалювати їх вчинки. Якщо батьки дають всі ці речі в повній мірі, у дитини розвивається адекватна самооцінка.

Він буде відчувати справжню любов найбільш близьких людей. Буде розуміти, як виглядає любов, і буде шукати це почуття протягом свого життєвого шляху. Він буде жити, піклуючись про себе, люблячи себе і вибудовуючи гармонійні взаємини з оточуючими, так як у нього буде правильний приклад, на який він зможе орієнтуватися.

Але батька, не відрізняються емоційним здоров’я ям і стабільністю, здатні спровокувати в дитини розвиток занадто слабкого і нестійкого почуття власного «я». Він буде розуміти, що увага, яку він отримує, повно болю, що його емоційно холодні батьки змушують його відчувати страх, сум, образу або злість. Що його можуть покарати за прояв природних емоцій. Що батькам дискомфортно від того, що їх дитя проявляє свою любов.

Це може призвести до того, що і в дорослому житті така людина так і не зможе полюбити себе, йому буде складно довіряти оточуючим. Він буде відчувати безліч складнощів з отриманням задоволення від відносин і пошуком сенсу у них.

Він не знає, що таке здорова любов. В його розумінні це щось хворобливе. І саме таку любов він буде шукати в дорослі роки.

Як людина може розуміти, що є любов, шанобливе ставлення і межі, якщо він ніколи не відчував цього? Діти вибудовують своє розуміння цих промов на прикладі батьківської моделі. Якщо тато або мама регулярно б’ють дитину, називаючи це любов’ю, у малюка біль починає асоціюватися з любов’ю. І саме така любов для нього в майбутньому стає нормою.

Відкритість і вразливість, без яких складно сформувати гармонійні стосунки з собою і оточуючими, стають неможливими, так як дитині не дозволяли бути відкритим і вразливим. Місце любові зайняла біль.

Звертайте увагу на закономірності і помилкові переконання

З роками ви розумієте, що ваші відносини в основному сповнені болю і негативу. Ви виявляєте, що опиняєтеся у відносинах, в яких вас не помічають, і що особливо привабливими ви вважаєте емоційно холодних партнерів. Ви можете усвідомити, що підсвідомо шукаєте людей з негативними рисами, що заподіюють вам страждання. І навіть миритися з хворобливими, нездоровими любовними відносинами, які для більшості людей є неприйнятними.

Ви просто шукайте кохання, як і всі інші люди, і не можете зрозуміти, з якої причини все це дістається вам з таким трудом і більше, а іншим – з такою легкістю.

До всього іншого, починають страждати і ваші взаємини з самими собою. Ви постійно критикуєте і лаєте себе, вважаючи при цьому, що вас важко і навіть не за що любити. Вам може здаватися, що ви заслужили на таке ставлення до себе, що це і є ваша доля. Вважаєте, що не здатні любити і не варті любові.

Коріння всіх цих думок і переживань тягнуться з дитинства, коли вас не помічали, не захищали і відштовхували. Ваші батьки були емоційно відстороненими, коли ви повністю залежали від них.

Через певний час, деякі починають усвідомлювати, що партнери дуже схожі на їх байдужих батьків, і що їх дитячі почуття повторюються в сьогоденні.

Що ви в силах зробити?

Любов і біль не є синонімами, і для того, щоб перетворити любов у щось прекрасне, вам необхідно для початку полюбити себе і почати піклуватися про себе. Джерело здорової любові знаходиться всередині вас самих. Все починається з того, що ви визнаєте, що нещасні і більше не хочете так жити.

Ви гідні кращих відносин. Ви здатні любити, співчувати, розуміти і піклуватися про себе і навіть проявити співчуття до того, що довелося пережити дитині, який все ще живе всередині вас. Почавши проявляти любов до себе, ви почнете виявляти і отримувати здорову любов від оточуючих вас людей.

Найважливіше – ви зможете вийти з клітини нездорового виховання і дізнаєтеся про ті, що існує безліч способів відчувати, виявляти і отримувати справжню, безумовну любов.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

four + 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.