Від штормів і дощів в Австрії постраждали й дикі тварини. Особливо погано довелося ластівкам. Вони були захоплені зненацька під час перельоту до своїх африканських зимових осель. Загинуло також багато лисиць і зайців.
Ластівки – літаючі мисливці за комахами. Але сильний дощ заважав комахам літати, і пошуки ластівок у пошуках їжі виявилися безуспішними, повідомляє організація з охорони птахів Bird Life. За словами Єви Карнер-Раннер з Birdlife, були помічені тисячі ослаблених або мертвих ластівок. Подібна ситуація вже була в 1974 році. Тоді ластівок було зібрано під час “безпрецедентної операції” і перевезено на південь літаком і поїздом.
Поки неможливо оцінити, як нинішня ситуація вплине на місцеві гніздові популяції. Скупчення ластівок під дахами будинків тощо, як і раніше, не слід турбувати, щоб не позбавити енергії їх ще більше. Птахів, які сидять на землі і більше не злітають, після консультації з фахівцями слід доставити до найближчого рятувального центру в коробці з вентиляційними отворами.
“Однак снігопади на великих висотах і тривалий сніговий покрив можуть вплинути й на інших комахоїдних, які здебільшого шукають їжу на землі. Це, наприклад, чорні дрозди, малинівки та співочі дрозди. Однак, на відміну від літаючих мисливців за комахами, ці види птахів мають ту перевагу, що під час осінньої міграції вони можуть частково переключитися на фруктову їжу і тепер харчуються, наприклад, ягодами горобини”, – каже орнітолог Карнер-Раннер.
Тим часом “Дім ластівок” австрійської організації Tierschutz відчинив свої вікна, і птахи, якими там опікуються, можуть продовжити свій шлях на південь, щойно за ними буде забезпечено достатній догляд. “Це були перегони з часом, – каже Штефан Шайдль із Tierschutz Austria. Ті, хто не дістався, “нагадують про вразливість нашої дикої природи у зв’язку зі зміною клімату”.
Науково-дослідний інститут екології дикої природи побоюється серйозних наслідків для диких ссавців. За словами Алдіна Селимовича, наразі поки що немає жодних даних. Однак слід очікувати величезних втрат, наприклад, до 100 відсотків зайців у затоплених районах. Це особливо гірко, тому що серед зайців було багато молодих, яким було лише кілька тижнів від роду. Козулі, ймовірно, змогли врятуватися там, де вода піднімалася повільніше.
“Кабани, звісно, теж постраждали від такого швидкого підйому рівня води, – каже Селимович. Популяції лисиць і борсуків, імовірно, теж постраждали “досить сильно”, особливо в районах, прилеглих до Відня. Навіть бобрам, ймовірно, було важко пережити такі бурхливі потоки води в багатьох місцях”.
За матеріалами: https://wien.orf.at/