Неандертальці передали європейцям хороший імунітет і алкоголізм

Вчені з Інституту Пастера у Франції досліджували ДНК предків різніх народностей з Європи, Азії та Африки, щоб з’ясувати, чи існують відмінності в механізмі імунної системи у жителів сусідніх континентів. Виявилося, що організми представників різних національностей по своєму реагують на інфекції, пише зарубіжний науковий журнал Cell.

Імовірно, на імунну відповідь європейців зробило вплив їх схрещування з неандертальцями під час освоєння людиною Європи 50-60 тис. років тому. Дослідження вчених пролило світло на незрозумілі досі закономірності про те, чому деякі народи чутливі до одних інфекцій і нечутливі до інших. Розшифрувавши послідовності генів, фахівці дізналися, що африканці, європейці і азіати по-різному реагують на інфекції, які атакували їх організм, наприклад, грип або вовчак. Цей захист залежить, в першу чергу, від умов життя. Так, перебравшись в Європу, людина зіткнувся з масою різних бактерій і вірусів, і від вимирання її врятувало схрещування з неандертальцями, які вже навчилися справлятися з місцевими недугами і передали нащадкам гени, які захищають від хвороб.

Однак, крім імунітету, від неандертальців жителі Європи успадкували також такі неприємні явища, як алергії, порушення обміну речовин, депресії і здатність потрапляти в залежність від нікотину і алкоголю. Африканці ж, як відомо, рідше страждають алергією і залежностями, однак більше схильні до інфекційних захворювань.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eight + five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh