Вчені з Інституту Пастера у Франції досліджували ДНК предків різніх народностей з Європи, Азії та Африки, щоб з’ясувати, чи існують відмінності в механізмі імунної системи у жителів сусідніх континентів. Виявилося, що організми представників різних національностей по своєму реагують на інфекції, пише зарубіжний науковий журнал
Імовірно, на імунну відповідь європейців зробило вплив їх схрещування з неандертальцями під час освоєння людиною Європи 50-60 тис. років тому. Дослідження вчених пролило світло на незрозумілі досі закономірності про те, чому деякі народи чутливі до одних інфекцій і нечутливі до інших. Розшифрувавши послідовності генів, фахівці дізналися, що африканці, європейці і азіати по-різному реагують на інфекції, які атакували їх організм, наприклад, грип або вовчак. Цей захист залежить, в першу чергу, від умов життя. Так, перебравшись в Європу, людина зіткнувся з масою різних бактерій і вірусів, і від вимирання її врятувало схрещування з неандертальцями, які вже навчилися справлятися з місцевими недугами і передали нащадкам гени, які захищають від хвороб.
Однак, крім імунітету, від неандертальців жителі Європи успадкували також такі неприємні явища, як алергії, порушення обміну речовин, депресії і здатність потрапляти в залежність від нікотину і алкоголю. Африканці ж, як відомо, рідше страждають алергією і залежностями, однак більше схильні до інфекційних захворювань.