Авторські статтіЗдоров'я

Не треба випивати кожен день 2 літри води

Деякі люди впевнені, що набирають зайву вагу з-за великого вживання жирів. Але насправді це не так, виною всьому вуглеводи. Щоб зберегти струнку талію потрібно знаті, вживання яких продуктів слід скоротити або зовсім від них відмовитися.

Наукові докази того, що не треба випивати кожен день 2 літри води

Не нужно выпивать каждый день 2 литра воды

Напевно, багато хто з нас чули твердження, що в день необхідно випивати не менше двох літрів води. Для чого? Щоб шкіра не була пересушеною, краще працював шлунок, для нормального функціонування органів, щоб уникнути зайвих кілограмів і так далі. Такими різними твердженнями рясніють численні сайти, журнали та передачі.

Дійсно це твердження вірне, і варто змушувати собі випивати таку кількість рідини в день? Розберемося в цьому питанні, тому як відповідь неоднозначний і не все так просто, як здається на перший погляд.

Фахівці з Австралії, які працюють в Університеті Монаша, провели ряд досліджень. В ході їх наукових праць було вирішено провести експеримент. Його суть: добровольці пили воду, незалежно від того, смороду хотіли пити або не хотіли.

Що з’ясувалося внаслідок поставленого експерименту? А ті, що зусилля, які докладаються для того, щоб випити новий склянку з водою, але при цьому не відчуваючи спраги, просто «обнуляли» приносити користь. Резонне питання чому? А тому що в момент ковтання повністю гальмується нервова система. В основі центральної системи закладені два основних процесу – це збудження і це гальмування. І той і інший тісно переплетені між собою, а ще вони здатні замінювати один одного.

Що є гальмування? Це такий процес, який досить активно пригнічує одну з основних функцій в організмі. Коли ми, при вживанні води, порушуємо центр ковтання, то в нашій голові відбувається повне гальмування дихання. Тобто воно зовсім припиняється на час, поки ми пємо.

І вісь, це все може призвести до непоправних наслідків в організмі. Уявіть собі, є навіть неприємні випадки, коли марафонець, випивши багато води, бо у нього була сильна спрага, помирав миттєво, не сходячи з місця. Це відбувалося через те, що організм, який і так вже занадто перевантажений, не зміг впоратися з гальмуванням дихання. Та й, крім усього, великий об’єм рідини здатний значно знизити рівень натрію в крові. Це призведе до підвищеної слабкості, судом, і навіть запаморочення.

Що ж у підсумку? Звичайно ж, медичні працівники не заперечують, що пити воду необхідно, постійно поповнюючи її запаси в нашому організмі. Альо, не треба впадати в крайнощі і порівнювати потреба і рівнем випивається рідини.

А ті, хто будь-яким шляхом намагається випити саме два літри води за день, порекомендуємо пам ” ятати про те, що ці горезвісні літри вже входять в дещо інше: чай, борщ і суп і так далі

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.