Політика

“Не підтримали”: Українці виступили проти надання російській мові статусу державної

Майже 70% українців вважають, що російська мова має вільно використовуватися в приватному житті, але український повинна залишатися єдиною державною. Про це свідчать дані соціологічного опитування Фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва та Центром Разумкова.

Так, більшість українців вважає, що російська мова має вільно використовуватися в приватному житті, але українська залишається єдиною державною – таку думку поділяють 69% опитаних, статус російської мови як офіційної в окремих регіонах України підтримують 15%, а як другої державної поряд з українською – 12%.

“З цього питання громадська думка має регіональні відмінності: однозначно виступають за українську як єдину державну в західному регіоні (92%), де статус російської мови як офіційної в окремих регіонах підтримують лише 4%, а в якості другої державної – менше 1%”, – йдеться в прес-релізі.

"Не поддержали": Украинцы выступили против предоставления русскому языку статуса государственного

Також зазначено, що явно переважають прихильники української мови як єдиної державної і в центральному регіоні – 77%, за статус російської як офіційної в регіонах там – 12% і як другої державної – лише 4% респондентів.

У південному регіоні статус російської мови як мови повсякденного спілкування, визнання української як єдиної державної підтримує 51% опитаних, в якості офіційного в певних регіонах – 27% і як другої державної – 14%.

“Найбільше значення статус російської мови підтримують у східному регіоні, де також переважає підтримка російської мови як мови спілкування в повсякденному житті при визнанні української як державної, але 24% виступають можливість російської мови як офіційної в регіонах, а 31% виступає за те, щоб російська мова стала другою державною”, – відзначають автори дослідження.

Дослідження проводилися з 13 по 18 грудня 2019 року. Було опитано 2017 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3%.

Раніше ми повідомляли про те, що стало відомо кількість населення України: експерти прийшли в жах.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України