Не можна віддавати агресору те, що він хоче

Інтерв’ю німецькому виданню «Франкфурт Альгемайне Цайтунг» (FAZ).

Пані Тимошенко, минулого тижня Росія стягнула на кордон з Україною десятки тисяч солдатів. Чому?

Ця військова агресія Росії проти України пов’язана з тим, що лідер Росії не хоче змиритися з нашим європейським вибором. Однак, військова агресія, яку розпочав Путін, не обмежиться територією Криму. Він піде далі – настільки далеко, наскільки йому це дозволять міжнародна спільнота та народ України.

Якою є мета цієї демонстрації сили? 

Я переконана, що це завершиться військовою агресією проти материкової України, щоб створити материковий міст між Кримом, Придністров’ям, Молдовою та Південною Україною. План Путіна – новий переділ світу та створення нової імперії. Якщо лідери західного світу ефективно його не зупинять, план Путіна здійсниться.

Чи повинен Захід підтримати Україну спорядженням, зброєю або, навіть, солдатами?

Я хочу подякувати лідерам ЄС та Сполучених Штатів за все, що вони вже зробили. Але наслідки показали, що цього було недостатньо, щоб зупинити Кремль. Я вважаю, що ми повинні зробити все необхідне, щоб Росія усвідомила одну річ: що подальша агресія становитиме небезпеку для самої Росії. Ми повинні крок за кроком посилювати, насамперед, фінансові й економічні санкції.

Поки що ці гарантії принесли небагато. Тому дехто порівнює поведінку Заходу з 1938 роком, коли світу знехтував можливістю у Мюнхені показати Гітлеру його межі. 

Провідні країни світу повинні зробити висновки з історичних подій 1938 року, пов’язаних з Чехословаччиною. Тоді захоплення Судетів Гітлера не зупинило. Той, хто віддає агресору все, що той хоче, не зупинить його. Необхідно припинити віддавати йому все, що він захоче.

Чи був у вашої країни шанс вистояти у військовому конфлікті з Росією?

Сьогодні Україна проводить ревізію своїх військових сил. Вона всіма можливими шляхами зміцнює свою боєздатність. Сьогодні кожен українець готовий захищати кордони України зі зброєю в руках. Лідери демократичного світу повинні зробити все можливе і неможливе, щоб вирішити цю проблему дипломатичним шляхом, щоб за допомогою фінансових та економічних санкцій зупинити цю військову агресію проти України. Або загинуть сотні тисяч людей, і ми в Європі знову відчуємо, що означають страх, смерть і війна.

Чи справді ваша країна є настільки об’єднаною, як ви кажете? Хіба на півдні та сході країни немає великої кількості людей, які відчувають свій зв’язок з Росією?

Це – російська пропаганда. Вся моя родина живе у Східній Україні. Я знаю, що відчуває моя мама стосовно російської агресії. Люди бояться. Вони бояться війни, вони бояться стати біженцями. Тому підтримка Путіна в Україні сьогодні фактично скотилася до нуля. Агресія Путіна об’єднала Україну.

Питання задавав Конрад Шуллєр.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

10 + one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh