Авторські статті

Не можна віддавати агресору те, що він хоче

Інтерв’ю німецькому виданню «Франкфурт Альгемайне Цайтунг» (FAZ).

Пані Тимошенко, минулого тижня Росія стягнула на кордон з Україною десятки тисяч солдатів. Чому?

Ця військова агресія Росії проти України пов’язана з тим, що лідер Росії не хоче змиритися з нашим європейським вибором. Однак, військова агресія, яку розпочав Путін, не обмежиться територією Криму. Він піде далі – настільки далеко, наскільки йому це дозволять міжнародна спільнота та народ України.

Якою є мета цієї демонстрації сили? 

Я переконана, що це завершиться військовою агресією проти материкової України, щоб створити материковий міст між Кримом, Придністров’ям, Молдовою та Південною Україною. План Путіна – новий переділ світу та створення нової імперії. Якщо лідери західного світу ефективно його не зупинять, план Путіна здійсниться.

Чи повинен Захід підтримати Україну спорядженням, зброєю або, навіть, солдатами?

Я хочу подякувати лідерам ЄС та Сполучених Штатів за все, що вони вже зробили. Але наслідки показали, що цього було недостатньо, щоб зупинити Кремль. Я вважаю, що ми повинні зробити все необхідне, щоб Росія усвідомила одну річ: що подальша агресія становитиме небезпеку для самої Росії. Ми повинні крок за кроком посилювати, насамперед, фінансові й економічні санкції.

Поки що ці гарантії принесли небагато. Тому дехто порівнює поведінку Заходу з 1938 роком, коли світу знехтував можливістю у Мюнхені показати Гітлеру його межі. 

Провідні країни світу повинні зробити висновки з історичних подій 1938 року, пов’язаних з Чехословаччиною. Тоді захоплення Судетів Гітлера не зупинило. Той, хто віддає агресору все, що той хоче, не зупинить його. Необхідно припинити віддавати йому все, що він захоче.

Чи був у вашої країни шанс вистояти у військовому конфлікті з Росією?

Сьогодні Україна проводить ревізію своїх військових сил. Вона всіма можливими шляхами зміцнює свою боєздатність. Сьогодні кожен українець готовий захищати кордони України зі зброєю в руках. Лідери демократичного світу повинні зробити все можливе і неможливе, щоб вирішити цю проблему дипломатичним шляхом, щоб за допомогою фінансових та економічних санкцій зупинити цю військову агресію проти України. Або загинуть сотні тисяч людей, і ми в Європі знову відчуємо, що означають страх, смерть і війна.

Чи справді ваша країна є настільки об’єднаною, як ви кажете? Хіба на півдні та сході країни немає великої кількості людей, які відчувають свій зв’язок з Росією?

Це – російська пропаганда. Вся моя родина живе у Східній Україні. Я знаю, що відчуває моя мама стосовно російської агресії. Люди бояться. Вони бояться війни, вони бояться стати біженцями. Тому підтримка Путіна в Україні сьогодні фактично скотилася до нуля. Агресія Путіна об’єднала Україну.

Питання задавав Конрад Шуллєр.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України