23 та 24 квітня 2014 року народний депутат України від ВО “Свобода” Ірина Фаріон провела зустрічі із жителями Залізничного району Львова. Свободівка прозвітувала перед виборцями про діяльність у Верховній Раді України, обговорила з українцями поточну ситуацію в державі та відповіла на запитання львів’ян.
На початку зустрічей Ірина Фаріон зазначила, що зараз непроста пора: “Зустрічаємося ми з вами виснажені, змучені, але, сподіваюся, впевнені у тому, що ніколи не зійдемо з власного шляху”. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної сотні – 105 загиблих з усієї України, з них 20 жителів Львівської области і 18 свободівців. Ірина Фаріон назвала прізвища загиблих зі Львова та Львівської области для того, як вона підкреслила, щоби ми пам’ятали і розуміли, що серйозна війна з нами тільки розпочинається.
“Цей Майдан з початкового Евромайдану став націоналістичним Майданом. Цього налякалися панічно не лише Янукович, Путін, але і всі решта сили в Україні, які не є націоналістичними. Львівщина заплатила найвищу ціну за наше майбутнє. Жодна область не має стільки полеглих. Очевидно, ми підтвердили ще раз, що є П’ємонтом нашої держави.
За місяці від листопада до березня ми кардинально змінили країну. Путінський чобіт не ризикне зайти ні на Вінниччину, ні на Кіровоградщину, ні навіть на Запоріжжя, ні, тим більше, в Галичину. Ці землі утвердили себе і задемонстрували найвищий лет національного самоусвідомлення. Путін іде туди, де розбалансована національна свідомість. Не існує зовнішніх загроз, якщо вони не мають внутрішньої підтримки”, – підкреслила свободівка. – Хоч як парадоксально, але ці позитивні зміни у суспільній свідомості сталися завдяки мороку Януковича і Путіна. Їхня агресія і потворство опритомнили і збудили не одного українця і відродили в ньому державницький інстинкт”.
Ірина Фаріон також наголосила на тому, що, як і завжди, розмінною картою в політичних битвах стає основа основ – українська мова: “Про це знають усі вільні нації. Невільники цього не знають. Вони кажуть: “Нам аби ковбаса була за 2.50.
Так, ми змінилися, але ще не до такої міри, щоби будувати державу рівня Польщі, Чехії, Угорщини чи ще якоїсь потужної західноевропейської держави. Тобто шлейф колоніялізму за нами ще такий потужний, що страшно стає, чи змінить це політична карта виборів до парламенту у вересні-жовтні, чи змінять це вибори Президента. Думаю, що кардинально – ні”. Тому, за її словами, єдиний шлях для нашої держави – це набагато впертіша, наступальна і невідступна боротьба.
Відтак народний депутат ознайомила виборців із найважливішими законодавчими ініціятивами, автором яких була вона персонально або разом зі своїми колегами. Нагадаємо, що свободівка відповідає за гуманітарну царину, яку вважає засадничою: “Не змінимо гуманітарної політики – не будуть молочні ріки текти. Раби не будуть мати багатства ніколи”.
Найважливішими законопроєктами, над якими працювала, свободівка назвала законопроєкти про мову; про вищу освіту; про внесення змін до ст.8 Кримінально-виконавчого кодексу України щодо мови звернень та заяв засуджених (відповіді засудженим повинні давати державною мовою); проєкт постанови про відзначення 330-річчя участи українців у Віденській битві. Разом із народним депутатом Юрієм Михальчишиним Ірина Фаріон напрацювала законопроєкт про внесення правок до Кримінального кодексу України щодо покарання за дії, спрямовані проти державної мови, а також внесення змін до закону про державу службу, за якими посадові особи органів державної влади повинні володіти державною мовою.
Спільно із віце-спікером Верховної Ради України Русланом Кошулинським Ірина Фаріон напрацювала проєкт закону про підтримку української книжки і книговидання, зміни до Кримінального кодексу України про адміністративні правопорушення й відповідальність за жорстоке поводження з тваринами; зміни до постанови Верховної Ради України щодо збільшення премій педагогічним працівникам України та найталановитішим молодим ученим. Ще один дуже важливий законопроєкт, напрацьований разом із віце-спікером, – закон про національні меншини в Україні, який не просто гарантує право кожної національної меншини на розвиток у нашій країні, а й хоче допомогти цим людям фінансово розвивати свою культуру.
Свободівка розповіла про законопроєкти, які вдалося втілити у життя. Це, зокрема, постанова про звільнення Табачніка з посади міністра освіти України. Але є й дуже важливі ініціятиви, які чомусь і зараз не знаходять підтримки у Верховній Раді. Це законопроєкт про докорінне очищення влади в Україні, тобто про люстрацію. Ірина Фаріон наголосила, що у Верховній Раді зареєстровано 5 законопроєктів про люстраціь, однак жоден із них не набрав достатньої кількости голосів, щоби внести його до порядку денного. За словами свободівки, як не можуть назбирати голосів за люстрацію – так не можуть і назбирати голосів на законопроєкт про повернення коштів, виведених в офшорні зони. Загалом фракція “Свободи” у Верховній Раді напрацювала понад 270 законопроєктів, що зачіпають різні царини життя, тобто кожен зі свободівців працює за своїм профілем.
Народний депутат України від ВО “Свобода” розповіла й про проєкти, над якими вона працює. Це проєкт “Від книги до мети”, під час якого у приміщенні Львівської політехніки відбуваються зустрічі з цікавими людьми, спілкування на теми нашого духовного простору. На парламентському телеканалі “Рада” започатковано проєкт “Велич особистости”, у межах якого пропонують суспільству розповіді про визначних постатей нашої історії та культури. З ініціятиви телеканалу Ірина Фаріон зараз готує передачі про Степана Бандеру та Євгена Коновальця. Свободівка зазначає, що у Києві і взагалі у межах України неймовірна спрага на постаті наших видатних земляків”.
Націоналістка також розповіла львів’янам про те, що проводить зустрічі з українцями в багатьох містах нашої держави, і зали там переповнені вщерть. Свободівка відвідала Ніжин, Київ, Острог, Житомир, Прилуки, Харків, Суми, Чернівці, Ужгород, Хуст, Одеса, Донецьк, Херсон, Трускавець, Коломию, Івано-Франківськ, Кам’янець-Подільський, Луцьк, Тернопіль, Чернігів, Фастів, Черкаси, Кременець, Кременчук, Полтаву, Ірина Фаріон підкреслила, що, зокрема, дивовижні зустрічі відбуваються в центральній Україні. Також свободівка відповіла на злободенні запитання громади.