Число так званих «особливих учнів» – дітей та підлітків, які не володіють німецькою мовою – стрімко зростає. Все більше і більше сидять у школах Відня і не можуть займатися.
Тривога у класах Відня: 17 800 дітей та молодих людей – понад 6 відсотків усіх учнів – не можуть відвідувати уроки через відсутність навичок німецької мови. “Це занадто багато!” — попереджає радник з освіти NEOS Крістоф Відеркер і представляє пакет заходів, який багато хто критикує як абсолютно неадекватний.
Основна причина «краху»: неконтрольована імміграція, особливо через возз’єднання сімей у зоні притулку. Діти так званих біженців, які стікаються у Відень, часто погано знають німецьку мову, а також мають серйозні вади в освіті.
Відекер тепер хоче протидіяти цьому. 3840 місць на курсах німецької мови в рамках програми «Літнє навчання у Відні» призначені для покращення мовних навичок дітей. Восени вони зможуть перейти у звичайний клас.
У дитячих садках також буде закладено основу володіння німецькою мовою з упором на мовну підтримку та додаткових 50 учителів. Пілотний проект у трьох дитсадках спрямований спеціально на тих дітей, які навряд чи зможуть перейти у звичайний клас.
У наступі беруть участь і віденські бібліотеки: пропозиція «Вивчення німецької мови в ігровій формі» розширюється до п’яти нових місць.
Опозицію не надто переконав пакет заходів Відеркера. Термін «наступ» «більш ніж перебільшений», скаржаться ÖVP та «Зелені». Вони закликають до фундаментальної реорганізації мовної підтримки в дитячих садках та покращення змішаного спілкування у школах.
FPÖ вважає, що винна «щедра соціальна політика». За словами голови фракції FPÖ Максиміліана Крауса, мінімальний дохід має бути пов’язаний з австрійським громадянством, щоб утримати «нелегальних прохачів притулку».