Авторські статті

Не буде маніпуляцій і зловживань: Міноборони презентувало проєкт реформи ВЛК

Міністерство оборони України спільно з Міністерством охорони здоров’я та неурядовою організацією “Принцип” ознайомили громадськість із проєктом реформи військово-лікарських комісій (ВЛК).

Як повідомляє на сайті оборонного відомства, реформа передбачає ліквідацію обов’язковості відвідування військовозобов’язаними ТЦК.

Заступник міністра оборони Сергій Мельник звернув увагу на те, що принципи роботи ВЛК “не змінювалися десятиліттями”, а чинна система є “рудиментом старого адміністративного підходу”.

“Вона сповнена недоліків, зайвих бюрократичних ускладнень, корупційних ризиків. Ми повинні істотно знизити ці ризики”,- заявив він.

У Міноборони визнають, що система дозволяє деяким людям уникати військової служби, не маючи на те законних підстав, з одного боку. А з іншого – не заважає потрапляти на службу людям із низкою серйозних хвороб, що створює додаткові труднощі для ЗСУ.

“Людині достатньо буде лише візиту до цивільного медзакладу. Зробити це можна буде за місцем перебування. А далі жодної біганини по державних установах – за людину бігатимуть дані. Весь обмін цифровими документами триватиме лічені хвилини”, – написала заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Чорногоренко у Facebook.

За її словами, впровадження реформи ВЛК відбуватиметься у три етапи і має завершитися в листопаді 2025 року. Перший етап цифрової реформи буде реалізовано протягом трьох місяців.

“Результат – електронне направлення на ВЛК у Резерв+ і, власне, сам висновок ВЛК в електронному вигляді”, – заявила заступниця міністра оборони.

Чорногоренко додає, що другий етап дасть змогу військовозобов’язаним українцям самостійно обрати лікарню для проходження медогляду та для подальшого формування висновку ВЛК. Його реалізацію планують втілити до 1 червня 2025 року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України