Економіка

НБУ вдруге знизив облікову ставку

Національний банк України знизив облікову ставку з 22% до 20%. Це відбулося вдруге з початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року, коли регулятор встановив ставку на рівні 25%.

«Цей крок підтримає відновлення економіки та водночас не створюватиме загроз для макрофінансової стабільності, адже привабливість гривневих заощаджень зберігатиметься», – зазначили в НБУ.

Регулятор відзначив, що чергове зниження є важливим для збереження стійкості валютного ринку та подальшого зниження інфляції, особливо за подальшого переходу до більшої гнучкості обмінного курсу.

Крім того, НБУ вирішив знизити ставку за депозитними сертифікатами овернайт на 2 в.п. до 16%, а за кредитами рефінансування – на 2 в.п. до 22%.
Також Нацбанк знизив частку залишків строкових депозитів фізичних осіб, що враховується під час розрахунку ліміту вкладень банків у тримісячні депозитні сертифікати, до 35% із поточних 70%.

«Це посилить стимули для банків надалі конкурувати за вкладників і нарощувати портфелі строкових депозитів», – пояснив регулятор.

В НБУ передбачають, що цикл зниження облікової ставки продовжуватиметься, якщо це узгоджуватиметься з необхідністю підтримання привабливості гривневих активів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України