Названо найдавнішу тварину на Землі

Фото: E. Teister / blickwinkel / Globallookpress.com

Першою твариною на Землі, швидше за все, була звичайна морська губка. До такого висновку прийшли дослідники з Массачусетського технологічного інституту: зроблений ними генетичний аналіз підтвердив, що саме губки дали органічні молекули, виявлені в каменях віком 640 мільйонів років. Свою статтю вони опублікували в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Більшість скам’янілих решток тварин належить до епохи, яка почалася близько 540 мільйонів років тому — кембрію. Швидкий за геологічними мірками перехід від простих одноклітинних до складних багатоклітинних організмів (так званий «кембрійський вибух») продовжує викликати питання у вчених.

Американські дослідники працювали з молекулярними закам’янілими рештками — ліпідом 24-ізопропілхолестаном, однією з модифікацій холестерину. Ці молекули знаходять в аномально високих кількостях в породах кембрію і докембрію. Зокрема, 24-ізопропілхолестан виявили в каменях Оману віком 640 мільйонів років.

Відомо, що цей ліпід виробляють деякі сучасні водорості і губки. Щоб зрозуміти, хто робив це в докембрії, вчені виявили ген, відповідальний за виробництво 24-ізопропілхолестана. Вони порівняли геноми 30 організмів — рослин, грибів, водоростей і губок. Потрібний ген (SMT) знайшовся лише в губок і водоростей декількох видів — точніше, вони володіли зайвою його копією.

Нарешті, біологи визначили, що додаткову копію SMT губки отримали істотно раніше водоростей — як раз 640 мільйонів років тому. Таким чином, саме вони, ймовірно, є найдавнішими на планеті тваринами.

Лента.ру

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fifteen − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh