Економіка

Найпотужніший в Україні теплогенератор вітчизняного виробництва встановлять на Ніжинському елеваторі

На Ніжинському елеваторі встановлять український теплогенератор потужністю 16 МВт, аналогів якому в країні немає

Про це повідомив віцепрезидент і комерційний директор Grain Alliance Таїр Мусаєв, передає  Голос українською з посиланням на elevatorist.com.

Grain Alliance хоче перевести п’яту зерносушарку на альтернативне паливо. На Ніжинському елеваторі встановлять український теплогенератор потужністю 16 МВт.

За його словами, це буде найбільший немодульний генератор, який працює на твердому паливі без теплообмінника. Крім того, таке обладнання – рекордсмен по потужності в Україні. Зазвичай такі великі теплогенератори на 16 МВт – модульні і складаються з котлів по 8 або по 4 МВт.

“Ми робили дослідження за допомогою іноземних консультантів і прийшли до висновку, що крім України у світі немає виробників теплогенераторів без теплообмінника для зернових великих потужностей. Тому можна пишатися українським виробником. У світі виробляють більш дрібні генератори, або не для зернових, або ж з теплообмінниками. І те, і інше, і третє означає менше ККД або більший ризик при налаштуванні”, – розповів керівник.

Таїр Мусаєв каже, що компанія перевела на тверде паливо всі свої зерносушарки, де це було можливо.

“Ще три роки тому при тому ж обсязі кукурудзи ми споживали близько 3 млн кубів газу в рік. Зараз велика кількість теплогенераторів дасть можливість витрачати менше мільйона кубів газу. Звичайно, це залежить від погоди і вологості кукурудзи, але ми розраховуємо, що відносно попередніх років це буде вже не таке значне споживання газу”, – вважає  Мусаєв.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України