Фізичні вправи під час вагітності знижують вірогідність необхідності операції кесаревого розтину і не підвищують ризик передчасних пологів. До таких висновків прийшли дослідники американського Університету Томаса Джефферсона (штат Пенсільванія).
На сьогодні укорінився стереотип, згідно з яким фізичні вправи можуть зашкодити плоду, призвести до передчасних пологів та інших негативних наслідків. Пояснюють це, як правило, підвищенням рівня норадреналіну при правах. Це хімічна речовина, теоретично, може стимулювати скорочення матки, що, в свою чергу, призведе до передчасних пологів.
Доктор Вінценцо Бержелла з Університету Томаса Джефферсона запевняє, що численні дослідження, в тому числі нового мета-аналізу, не тільки не виявили шкоди для дитини при фізичних правах, але і зарекомендували себе зі знаком “плюс”. Активний спосіб життя може мати переваги для дитини і мами.
В оглядовому дослідженні, опублікованому в “Американському журналі акушерства і гінекології”, вчені об’єднали дані з попередніх дев’яти наукових досліджень. В цілому спостереження велися за більш ніж двома тисячами жінок в положенні. 1022 з них 3-4 рази в тиждень робили фізичні вправи 35-90 хвилин. В іншій групі було – 1037 жінок, які не займалися спортом. Всі вони не страждали від зайвої ваги, ускладнень при вагітності зафіксовано не було.
Майбутні мами з першої групи – “спортивної” – мали практично аналогічні показники передчасних пологів, як і жінки з другої групи. Лише 17,9% активних вагітних отримали кесарів розтин. У другої групи відсоток трохи вище – 22%.
При цьому, як відзначають вчені, у тих жінок, які не займалися спортом, зафіксована більш висока частота гестаційного діабету і гіпертонічних розладів.