Авторські статтіЗдоров'я

Навіщо пити чай з куркумою

Ви починаєте свій день з чашки підбадьорливого чаю або ароматної кави? І той і інший напій чудово проганяють сон і чудово тонізують організм. Вісь тільки японські вчені настійно рекомендують відмовитися від традиційних ранкових» напоїв і перейти на чай з куркумою. Існує думка, що цей напій бадьорить не гірше кави, та до того ж володіє воістину цілющим впливом на організм. Цікаво, чи не правда? Давайте дізнаємося більше про користь цього чудового напою і, цілком можливо, задумаємося про введення його в щоденний раціон.

Що потрібно знати про куркумі

Куркума, а також «індійський шафран» або «турмерік» – популярна приправа сімейства Імбирних, яка користується величезною популярністю в Південно-Східній Азії. Жовто-оранжевий колір і гіркувато-пряний аромат цієї спеції прекрасно знають у всьому світі, а все завдяки східним купцям, для яких торгівля «помаранчевим золотом» стала неймовірно прибутковим бізнесом. І справа тут не тільки в дивовижних смакових якостях цієї приправи, але і в цінному вітамінно-мінеральному складі, який діє на організм не гірше лікарських препаратів.

Так, наприклад, відомо, що помаранчевий порошок, що видобувається з кореня рослини куркуми, що містить безліч ефірних масел, вітамінів A, C, K і B, а також є цінним джерелом мінералів – фосфору, заліза, селену і кальцію. Куркума славитися високим вмістом йоду, однак найціннішим речовиною цієї приправи вважається компонент куркумін, про дивовижні властивості якого свідчать понад 7 000 наукових статей!

Саме завдяки цим властивостям японські вчені рекомендують вранці пити чай з куркумою. Правда, це не зовсім чай, а швидше склянку теплої води, з розведеною в ній 1 ч. л. приправи. Якщо ж такий напій буде вам не до смаку, спокійно можна додати ложку меду або часточку лимона. Зовні він стані практично не відрізнятись від чаю, та й смак його багатьом дуже навіть сподобається.

10 причин щоранку пити чай з куркумою

1. Є «природними» антибіотиком

Перше, і саме дивне властивість куркуми – його антибактеріальну дію на організм, що не уступає медикаментозним препаратам. Чай з куркумою попереджує і лікує вже наявні інфекційні захворювання, викликані діяльністю бактерій (в т. ч. золотистого стафілокока). При цьому на відміну від шкідливих лікарських засобів, турмерік не руйнує печінку, і навіть навпаки, є потужним гепатопротектором, допомагає відновлювати пошкоджені клітини печінки. До речі, в профілактичних цілях досить випивати чашку чаю з куркумою раз на день, однак при перших ознаках захворювання фітотерапевти рекомендують пити цей чудовий напій по 3 чашки в день.

2. Полегшує симптоми артриту

Не можна не відзначити потужні протизапальні властивості індійського шафрану. Завдяки здатності знімати запальний процес і швидко рятувати від болю, цю приправу широко використовують у лікуванні артриту, радикуліту та інших патологічних процесів, що супроводжуються нестерпним болем у суглобах і хребті. До речі, за словами медиків, протизапальна активність куркуми нічим не поступається препарату Диклофенак, який, між іншим, є одним з найпотужніших препаратів групи НПЗЗ!

3. Чудово очищає організм

Золотисто-оранжевий порошок куркуми стані відмінним «захисником» організму для тих людей, які працюють на шкідливому виробництві або регулярно взаємодіють з отруйними речовинами. Ця спеція має потужний детоксикаційні властивості, а значить, при регулярному вживанні організм будуть залишати не лише токсини і шлаки, але і шкідливі солі важких металів! До речі, чай з куркумою відмінно впорається з харчовим отруєнням, у тому числі з отруєнням алкоголем. А при регулярному застосуванні такий засіб буде сприяти схудненню.

4. Покращує розумові здібності

Людям зайнятим розумовою працею, а також всім тим, хто помітив погіршення когнітивних функцій, наприклад, почав страждати забудькуватістю, слід перейти на чай з куркумою. Виявляється, існує прямий зв’язок між старечим недоумством і синтезом певного білка, званого «нейротрофическим фактором мозку». Регулярне потрапляння в організм куркумину загальмовує ріст цього гормону, що дозволяє до глибокої старості зберігати ясність розуму. Однак напій з турмериком буде корисний не тільки літнім людям. Молоді це засіб також піде на користь, адже з його допомогою збільшується обсяг інформації є ятовується і усувається забудькуватість.

5. Позбавляє від патологій серця і судин

Сучасне людство помирає від патологій серцево-судинної системи в 10 разів частіше, ніж від будь-яких інших захворювань. І здається, що з нашим малорухливим способом життя, неправильним харчуванням і щоденними стресами, ситуацію просто неможливо змінити на краще. Але це не так. Якщо щодня випивати напій з медом і куркумою, яка чудово розріджує кров, можна до самої старості забезпечуваті активну доставку крові до всіх органів і попередити утворення тромбів. До того ж, куркума розріджує кров не менш ефективно, ніж медикаментозні препарати, а її застосування, на відміну від тих же ліків, що не завдає шкоди організму.

6. Покращує стан шкіри

Здатність індійського шафрану очищати організм від шлаків і токсинів, благотворно позначається на стані шкіри. Більш того, цінний складу цього продукту відмінно живити шкіру, та до того ж захищає її від інфекційних агентів. Все це дозволяє підтримувати зовнішню красу шкіри без використання омолоджуючих косметичних засобів і застосування препаратів для позбавлення від вугрів і чорних крапок.

7. Допомагає роботі шлунка

Помічено, що при регулярному надходженні в організм цієї спеції поліпшується стан мікрофлори кишечника і прискорюється процес перетравлення їжі. Налагодження обмінних процесів не тільки сприяє схудненню, але і знижує рівень холестерину в крові, запобігаючи розвитку такого небезпечного захворювання, як атеросклероз. А здатність куркуми підтримувати в нормі рівень цукру буде дуже корисна особам, які страждають від цукрового діабету II типу. До речі, для боротьби з діабет такий напій необхідно пити по чашці 2 рази в день, одночасно вживаючи по таблетці муміє.

8. Сприяє активному схудненню

Відмінною новиною для людей, які мріють схуднути, стані тієї факт, що куркума визнана одним з кращих природних компонентів для боротьби з ожирінням. Всі ми знаємо, що набір ваги відбувається через зростання жирової тканини. Компонент куркумін порушує процес формування кровоносних судин в жировій тканині, завдяки чому підшкірний жир просто не відколюється в талії і на стегнах. Додайте до цього ті, що гостріша спеція куркума прискорює метаболізм, а значить, змушує організм швидше витрачати калорії. Для схуднення дієтологи рекомендують починати свій день з чашки теплого напою з куркумою. При дотриманні основних правил дієтичного харчування, такий спосіб схуднення буде набагато ефективніше новомодних дієт.

9. Запобігає розвиток онкології

Дослідження вчених свідчать про те, що речовина куркумін володіє антиканцерогенними властивостями, завдяки яким допомагає запобігти раку і навіть боротися з уже існуючими онкологічні пухлини! За словами французьких дослідників, особливо ефективна ця спеція проти лейкемії, лімфоми та саркоми, а також онкології шлунковокишкового тракту, гортані, яєчників і сечостатевої системи. Цілком можливо, що в самому найближчому майбутньому науковий світ отримає ефективні ліки проти раку на основі куркумину. Так чи інакше, вже сьогодні вживаючи по одній чашці чаю з куркумою можна на 30% скоротити ймовірність онкологічної пухлини!

10. Продовжує життя

Нарешті, головна речовина цієї пряності – куркумін, є потужним антиоксидантом! Володіючи здатністю запобігати окислювальні процеси в організмі, цей продукт продовжує молодість, сповільнюючи процес старіння організму. Якщо вірити дослідження вчених, регулярне вживання індійського шафрану допомагає збільшити тривалість життя на 7-10 років! Чи це не привід регулярно пити чудовий чай з куркумою?

Спосібі вживання куркуми

Якщо ви не готові вживати турмерік в якості напою, ніхто не заважає додавати цей цінний порошок у перші або другі страви. Можна додавати куркуму навіть в тісто, головне, намагатися не перевищувати рекомендовану добову норму, рівну 5 г (1 ч. л. без гірки). У цьому випадку ви не нашкодите здоров’ю, а ефект від застосування порошку буде таким же, як і від приготування чаю з куркумою.

Інші спосібі застосування куркуми

До речі, народні цілителі не обмежуються додаванням цієї пряності в теплу воду або різні страви. Існує безліч інших способів використання куркуми на благо свого здоров’я. Вісь кілька прикладів:

1. У разі опіків шкіри щіпку приправи змішують з соком алое до кашоподібної консистенції і акуратно наносять на уражені ділянки, фіксуючи марлевою пов’язаність язкою;

2. При запаленні і кровоточивості ясен необхідно полоскати ротову порожнину розчином з склянки води і 2 ч. л. куркуми. Полоскання слід проводити 6 разів на день до зникнення проблеми.

3. З’явився грип, застуду та сильний кашель лікують додаванням 1 ч. л. турмерика в 30 мл теплого молока. Приймати такі ліки слід тричі на добу до повного одужання. А вісь вдихання диму підпаленої спеції чудово допомагає впоратися з нежиттю.

4. Гайморит і ніжити можна лікувати промиванням носоглотки підсоленою водою (1 ч. л. на 300 мл води), в яку додали ½ ч. л. куркуми.

5. При розвитку фарингіту, змішайте 1 ст. л. меду і ½ ч. л. куркуми. Готову масу тримайте в роті кілька хвилин, поки вона не розтане і сама не стече в горло. Повторюйте процедури 3 р/день.

6. Якщо у вас розвивається анемія, також з’єднання їдайте 1 ч. л. порошку індійського шафрану в день, розвівши його у води або додаючи в приготовані страви.

7. Для боротьби з вітіліго знадобиться особливе масло. Щоб приготувати його потрібно розвести в 4 літрах води 250 г порошку куркуми, і даті розчину настоятися 12 годин. Після цього суміш відправляють на малий вогонь і варять до тих пір, поки не залишиться половина. До решти рідини додають 300 г гірчичного масла, знову надавати на вогонь і продовжують нагрівати до тих пір, поки вся рідина не випарується. Готуємо маслом слід змащувати білі плями на шкірі 2 рази на день до повного зникнення. Будьте готові до того, що лікування позику кілька місяців.

Протипоказання куркуми

При всій корисності цієї чудової приправи, слід знаті, що застосування куркуми підходить не всім. Наприклад, потрібно пам ” ятати, що ця спеція посилює роботу підшлункової залози, а значить, особам з панкреатитом, а також гастритом з підвищеною кислотністю цей продукт не підходить. У разі гепатиту, турмерік також повинен бути виключений з раціону. Куркума посилює тонус матки, а тому не підходить вагітним жінкам. Нарешті, вживання цього порошку може викликати сильні алергічні реакції, а отже, при появі свербежу, почервоніння шкіри та інших алергічних реакцій, прийом куркуми слід припинити.

Скористайтеся рецептами народної медицини і будьте здорові!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України