Війна РФ проти України

Навіщо Пригожин заявив про перемогу в Соледарі: в ISW надали відповідь

В окупаційних військах почали сваритися за шкуру не вубитого ведмедя – “взяття” Соледара (Донецька область). Щойно “кухар” путіна євген пригожин заявив про захоплення міста і кинув на цю справу всі свої сили – зеків, які відразу заблокували регулярні частини армії РФ. То навіщо Пригожин так поспішно хвалився?

Виставляючи на показ “успіхи” своїх найманців у Соледарі, пригожин рекламує свою ПВК “вагнер” і заразом намагається “очорнити російські війська”, на це вказали аналітики Інституту вивчення війни (ISW) у свіжому огляді. Вони вважають, що пригожин використовує роль своєї ПВК у захопленні Соледара підвищення особистого політичного статусу і опосередкованої критики ЗС рф.

В ISW пояснили, що пригожин опублікував 14 січня відеоролики, які, за його твердженням, були зняті в Соледарі, щоб надати значущості “Вагнеру” у захопленні міста.

“пригожин показав командира групи “Вагнера”, який керував захопленням населеного пункту, та вихваляв можливості ПВК у порівнянні зі звичайними російськими військовими”, – йдеться в огляді ISW.

Пригожин заявив, що ПВК “вагнер” досягла успіху завдяки багатому досвіду, незалежності, ефективному військовому обладнанню та дієвому управлінню.

Експерти припустили, що цим пригожин намагається рекламувати подальший набір (у ПВК – ред.) та очорнити російські війська, лобіюючи збільшення ролі “Групи вагнера” та його особисто у війні в Україні.

Також аналітики вказали, що російські окупанти продовжують наступальні операції навколо Соледара, а також у районі Бахмута та Авдіївки. Експерти прогнозують, що утримання позицій у межах самого міста Соледар українськими силами малоймовірне.

Також в огляді зазначено, що західні офіційні особи дедалі частіше попереджають, що РФ готується до другої хвилі мобілізації.

Крім того, експерти інституту зазначили, що кремль продовжує вести пропаганду про те, що український уряд обмежує релігійні свободи, для виправдання своєї відмови від переговорів з Україною і, ймовірно, сподіваючись налаштувати міжнародну громадську думку проти України.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України