Новини

Навіщо потрібна упаковка товару для бізнесу

Бренд чи торгова марка – це детально продумана картинка за допомогою якої кінцевий споживач відрізняє її від інших брендів. Саме тому наявність фірмового пакування для бренду грає ключову роль. Упаковка відіграє один з ключових моментів у впізнанні бізнесу та водночас є гарним способом для того, щоб привернути до себе увагу, адже сприйняття бренду – це не лише його логотип.

Створення упаковки для товару – це створення унікальної, зрозумілої та чіткої асоціації в сприйнятті людиною продукту.

Основні переваги розробки упаковки

Пакування – це перше, що бачить споживач перед собою, коли обирає товар, або відкриває поштове відправлення з товаром в середині. Можна сказати, що загалом весь імідж компанії починається з того ефекту, який створить упаковка на покупця. Саме тому важливо враховувати:

  1. Враження про компанію. Саме пакування створює правильну асоціацію з тим, як надійно, чітко та сумлінно працює організація. Позитивне враження клієнт буде згадувати рідше, а от про негативне розкаже всім.
  2. Ідентифікація продукту серед конкурентів. Не існує жодного продукту, який би не потребував якісного пакування. Від виробника залежить в яку обгортку загорнути товар: поліетиленовий пакет, папір чи гарна коробочка. Але підсумок один – споживачу сподобається або ні.
  3. Індивідуальність та ексклюзив. Елітна продукція завжди пакується в високоякісні та відповідні до ціни продукту матеріали. Адже увага в деталях – це найефективніший спосіб справити враження для споживача.
  4. Інформативність. Гарне пакування містить в собі не тільки опис продукту, але й здатне розповісти про товар більше – наприклад, як правильно доглядати за одягом, чи з чим краще смакувати цей продукт.
  5. Візуальний ефект. Споживач може ще навіть не доторкнутись до товару, а на підсвідомості вже розуміє те, якому він надасть перевагу. Саме через «картинку» людина точно асоціюватиме продукт та запам’ятає бренд.

Неможливо створити гарний імідж компанії, якщо не приділяти увагу деталям. Розробка упаковки – це досить складний процес, адже конкуренція збільшується, а споживачі стають більш вибагливими. Саме тому створенню якісного пакування потрібно приділяти досить багато уваги.

Процес розробки дизайну упаковки

На сьогоднішній день створення пакування, це не лише питання того, як забезпечити його належне збереження, але й спосіб просування та поширення бренду на ринку збуту. Більше 60% споживачів в процесі вибору товару звертають увагу саме на пакування, а не на продукт. Тож, якщо упаковка розроблена привабливою та цікавою – вірогідність того, що споживач обере товар зростає.

Процес розробки дизайну упаковки можна поділити на певні етапи:

  1. Ознайомлення з продуктом та визначення його сильних сторін. В цьому етапі зазвичай вирішуються питання ціни, якості продукту, способу створення та посил продукції.
  2. Аналіз ринку конкурентів. Проводиться ретельний аналіз аналогічних продуктів товарів конкурентів: на що вони звертали увагу в процесі, де зроблений акцент.
  3. Цільова аудиторія. Потрібно вирішити кому, скільки та як часто може бути потрібен даний продукт.
  4. Визначити стратегію та «посил», що має передавати продукт споживачу.
  5. Визначити основні положення проведеного аналізу. Важливо зрозуміти на чому буде зроблено акцент, а що краще прибрати з «головного екрану» упаковки.

В процесі розробки упаковки потрібно бути креативним та рішучим. Насамперед пакування потрібно для того, щоб створити емоційно-комунікаційний зв’язок споживача з брендом. Адже саме емоції – одна з найбільш ефективних складових впливу на вибір споживача.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України