Авторські статті

Навіщо блокувати російські соціальні мережі?

Дуров продав свою частку ВК“13 грудня 2013 р. ФСБ вимагає від нас видати особисті дані організаторів груп Євромайдана. Нашою відповіддю була і залишається категорична відмова – юрисдикція Росії не поширюється на українських користувачів «Вконтакте”. Видача особистих даних українців російській владі була б не тільки порушенням закону, але і зрадою усіх тих мільйонів жителів України, які нам повірили. Довелося пожертвувати багатьом, в тому числі моєю часткою “Вконтакте”. Але я ні про що не шкодую – захист особистих даних людей вартий цього і набагато більшого. З грудня 2013 р. у мене немає власності, але у мене залишилося щось більш важливе – чиста совість і ідеали, які я готовий захищати”.

Павло Дуров, засновник соціальної мережі “Вконтакте”, 16 квітня 2014 року

У березні-квітні 2014 року Роскомнагляд заблокував 13 найпопулярніших проукраїнських спільнот у “Вконтакте”, в тому числі паблік “Українська революція” – 500 тисяч учасників на момент блокування, “Революція Євромайдан” – 390 тисяч на момент блокування, “Правий сектор” – 350 тисяч на момент блокування, “Євромайдан” – 330 тисяч на момент блокування, “УКРАЇНА LIVE – НОВИНИ – АТО” 600 тисяч на момент блокування.

У квітні засновник “вконтакте” Дуров продав свою частку і контроль за соціальною мережею отримали узгоджені з Кремлем власники.

На даний момент у списку заборонених сайтів Роскомнагляду 71 866 різних сайтів, у тому числі багато українських. На території Росії заборонені “Цензор.Ні”, “Ліга.немає”, популярний український сайт для пошуку роботи програмістам DOU.ua, інші.

На окупованій території Донбасу росіяни заблокували 113 українських новинних сайтів – майже всі відомі новинні агенції.

Чи існують економічні причини для війни на Донбасі? Немає.

Чи існують економічні причини для введення санкцій проти російського Ощадбанку? Немає.

Чи існують економічні причини для блокади окупованих територій? Немає.

Чи існують економічні причини для блокади російських соціальних мереж? Немає.

Причина, чому Україна вже три роки поступово розриває відносини і контакти з Росією дуже прагматична і дуже дорого коштує.

Це війна за незалежність.

Війна, яку розпочала не Україна.

А під час сучасної війни одна куля може погубити тільки однієї людини, зате одна публікація може погубити тисячі.

І Кремль знає це, і соціальні мережі взяті під контроль їх спецслужбами саме як інструмент інформаційної війни проти нас.

Ця війна ведеться за незалежність України. І є тільки один спосіб перемогти у війні – розірвати якомога більше залежностей, які створені між Україною і Росією.

Юрій Бутусов, переклад – Голос українською.

Від редакції – у березні 2014 року портал Голос українською потрапив в чорний список роскомнагляду, крім того сервер, на якому розміщувався портал був атакований зловмисниками три тижні. З того часу минуло три роки.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.