Право

Навчання закордоном: виїзд чоловіків-студентів та 17-річних юнаків. Що потрібно знати

У багатьох вищих навчальних закладах закодоном починаються канікули. Українські студенти та їхні батьки стоять перед дилемою: їхати додому на літо або щоб уникнути можливої мобілізації та повернення до навчання, відсидітися за кордоном. Питання стосується тих, кому виповнилося 18 років та придатних до військової служби.

Відповідь на це запитання дали юристи адвокатської агенції “Вертикаль” на своєму каналі в Telegram.

Чи зможуть повнолітні студенти іноземних вишів виїхати за кордон?

“Студентів, які є громадянами України, але навчаються за кордоном, не випускають в інші країни в період дії військового стану. Ця заборона почала діяти у першій декаді вересня 2022 року. Тому якщо студент приїде в Україну, то його вже не випустять за кордон” , – пояснила юрист Марія Левченко.

Зазначимо, що йдеться саме про повнолітніх студентів-чоловіків, які перебувають на військовому обліку.

Чому можуть не випустити за кордон 17-річних юнаків?

Нині нерідкі випадки, коли на кордоні зупиняють 17-річних юнаків. За законом, такі хлопці мають право перетинати кордон під час війни. Але в Україні запровадили Постанову КМУ від 30 грудня 2022 р. № 1487 – зменшили вік, коли треба вставати на військовий облік. Це потрібно зробити з 16 років та отримати приписне.

А якщо ні, то прикордонники можуть скористатися постановою і не випустити за кордон 17-річного юнака, який не перебуває на обліку. Це слід врахувати під час організації поїздки до інших країн.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України