Новини

Навчання в Польщі: досвід українців

Зараз українські абітурієнти і старшокласники дуже активно вивчають перспективу навчання за кордоном. Дійсно, багато закордонних університетів пропонує навчання, причому за помірну плату. Наприклад, освіта в Польщі зараз – один з найдоступніших і найвигідніших варіантів для вступу. Ми розповімо про досвід українців, які вже вибрали університет і успішно навчаються на магістратурі за кордоном.

До речі, є можливість вчитися за кордоном не тільки на бакалавраті, добрим вибором буде магістратура за кордоном. Питання стоїть в ціні, і, звичайно ж, подальші перспективи, які відкриває європейський диплом. Про всі ці нюанси ми коротко і поговоримо.

Навчання

З чого почати, якщо ви вирішили вибрати освіту в іншій країні? Для початку потрібно точно визначитися зі спеціальністю. Потім ви можете переглянути рейтинг всіх університетів Польщі, переглянути ціни і приступати до подачі документів. Але не все так просто, як здається спочатку. Якщо ви почнете заходити на сайти університетів, то помітите: на деяких з них є повна інформація про спеціальності, цінах і правилах подачі документів. Але така інформація є далеко не на всіх сайтах.

Досвід багатьох студентів показує, що набагато простіше буде звернутися за послугами до фірми, яка фактично є посередником між абітурієнтом і університетами. Наприклад, так працює проект Moja Edukacja. Сюди може звернутися кожен абітурієнт, і його зорієнтують, які ціни ставить за навчання кожен університет Польщі, які документи потрібні для подачі, де більш висока якість освіти. При цьому, навіть якщо вас цікавить суто магістратура за кордоном, вам розкажуть детальну інформацію та допоможуть з вступом.

Яких цін очікувати від польських ВНЗ? Чи можна вчитися на бакалавраті і магістратурі в Польщі безкоштовно? В основному, навчання платне. Якщо вас цікавить бакалаврат, то орієнтуйтеся на такі ціни: в державному ВНЗ рік буде коштувати близько 2-х тис. Євро, в приватному – близько 1 тис. Звичайно, багато що залежить від спеціальності. Хочете вступити вже на магістратуру за кордоном? Її вартість може бути вища – від 2-х до 8-ми тис. Євро для державних університетів, і від 1 тис. Євро для приватних. До речі, є також освіта в Польщі англійською, це не обов’язково повинна бути польська мова. Але перелік спеціальностей, які читаються англійською, буде меншим.

Проживання та харчування

З якими витратами стикаються студенти. Крім самої ціни навчання в Польщі, потрібно буде ще оплачувати житло і харчування. На які суми орієнтуватися? Якщо студент буде жити в гуртожитку, то в місяць потрібно буде приблизно платити 100 євро, а ось оренда квартири обійдеться близько 350 євро і вище. Мінімальна сума на харчування становить в місяць десь до 100 євро за підрахунками студентів.

3 причини вибрати навчання в Польщі

Ми будемо говорити про основні причини, які спонукають батьків шукати закордонний ВНЗ для навчання. Це не тільки хороші знання, але і можливість в перспективі добре працевлаштуватися, це придбання таких якостей, як самостійність, вміння відповідати за свої вчинки, цілеспрямованість. А саме такі працівники і потрібні сучасним роботодавцям. Тому переваг навчання за кордоном дійсно дуже багато. Залишається вибрати країну, куди послати майбутнього студента. Насправді, вибір немаленький. Але коли справа стосується оплати, в основному, більшість батьків вибирають саме польські університети. Дійсно, двері ВНЗ Польщі для українців завжди відкриті, а ціни за навчання тут не кусаються так, як в інших європейських країнах. Але давайте про все по порядку.

Якість освіти

Що ми маємо на увазі під якістю освіти? Це і вміння викладачів доступно викладати теоретичний матеріал, і, що найголовніше – закріплювати його на практиці. Сучасне обладнання дозволяє йти в ногу з часом. Завдяки європейському фінансуванню багато університетів мають найсучасніше обладнання для практичної підготовки студентів. Власне, якщо вартість навчання в Польщі (якщо брати один з кращих державних ВНЗ) складе близько 2-х тис. Євро, то за рік в Австрії ви можете заплатити в 2 рази більше. До того ж, польський вивчити набагато легше, тому з розумінням у вас точно не виникне ніяких проблем. Якщо ви вибрали навчання за кордоном, вам бажано звернутися до фахівців, які допоможуть вибрати ВНЗ, зорієнтують вас з цінами і допоможуть вчасно подати всі документи. Такі послуги надає Moja Edukacja. Давайте далі розбиратися, чому варто відправити абітурієнта в хороший закордонний ВНЗ.

Висока оцінка від роботодавців

Кого хочуть бачити роботодавці? Освіченого, цілеспрямованого, активного працівника, який готовий виконувати поставлені завдання. Якщо людина проживе близько 5-ти років в іншій країні, вона не тільки стане самостійною, а й прекрасно навчиться контролювати свої витрати, знаходити спільну мову з іншими людьми. А це саме ті якості, які зараз найбільше цінуються. До того ж, університети Польщі додатково пропонують різні мовні курси. Це допоможе освоїти ще як мінімум одну мову, а знання мов – важливий показник при працевлаштуванні.

Контакти та зв’язок

Коли ми говоримо про навчання за кордоном, ми відразу розуміємо безліч контактів з іноземними студентами. А це означає, що студент зможе більше спілкуватися, розширювати свій кругозір і подорожувати. Дуже часто на канікулах студенти їздять в гості до своїх знайомих і однокурсникам в інші країни. Це можливість побачити світ, більше спілкуватися і вдосконалюватися.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

2 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.