Науковці розробили робота, який вміє плавати і переміщатися по льоді. Відео

Компанія Pliant Energy Systems навчила роботаамфібію Velox пересуватися по льоду, рухаючи плавниками. Раніше розробники демонстрували здатність робота плавати, а також переміщатися по снігу або твердої поверхні.

У більшості випадків при розробці роботів інженери враховують середовище, для якої вони призначені, і адаптують їх саме для неї. Наприклад, на рівній місцевості зазвичай застосовують колісних роботів, а на пересіченійкрокуючих, таких як SpotMini. Але якщо роботу необхідно працювати відразу в декількох середовищах з сильно розрізняються умовами, інженерам доводиться придумувати універсальні і, як правило, більш складні механізми.

Розробники з компанії Pliant Energy Systems представили в 2017 році робота Velox, здатного пересуватися під водою і по поверхнях різних типів. Він має витягнутий корпус, на кожній з двох сторін якого розташовані по вісім поворотних актуаторів. Кожен актуатор з одного ряду з’єднаний з полімерної смужкою в формі плавника. Під час переміщення робот рухає актуаторами таким чином, щоб плавник вигинався хвилеподібно за гармонійним закономсхожим чином плавають скати.

При плаванні під водою робот тримає плавники паралельно корпусу, а при виході на поверхню він може нахилити їх вниз і повзти по поверхні. Розробники навчили робота пересуватися не тільки по рівній підлозі, але і по складним середах, наприклад, по камінню, снігу і льоду.

Робот може працювати як автономно, так і під управлінням оператора, причому не тільки через провід, а й за допомогою бездротової технології. Також він здатний знімати навколишнє середовище за допомогою камери, розташованої в передній частині корпусу. Поки компанія створила лише прототип робота, але в майбутньому планує допрацьовувати його. Розробники вважають, що такий робот зможе працювати в якості інструменту для вивчення моря або виступати в якості постачальника товарів під час військових операцій, що проводяться на узбережжі.

Раніше ізраїльські інженери також використовували хвилеподібні рухи для створення універсального робота, здатного пересуватися по горизонтальних поверхнях, вертикально між стін, а також у воді. Через півтора року розробники представили значно зменшену версію робота, яка за своїм розміром порівнянна зі стандартною батареєю формату AA.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh