Авторські статтіТехно

Науковці розробили робота, який вміє плавати і переміщатися по льоді. Відео

Компанія Pliant Energy Systems навчила роботаамфібію Velox пересуватися по льоду, рухаючи плавниками. Раніше розробники демонстрували здатність робота плавати, а також переміщатися по снігу або твердої поверхні.

У більшості випадків при розробці роботів інженери враховують середовище, для якої вони призначені, і адаптують їх саме для неї. Наприклад, на рівній місцевості зазвичай застосовують колісних роботів, а на пересіченійкрокуючих, таких як SpotMini. Але якщо роботу необхідно працювати відразу в декількох середовищах з сильно розрізняються умовами, інженерам доводиться придумувати універсальні і, як правило, більш складні механізми.

Розробники з компанії Pliant Energy Systems представили в 2017 році робота Velox, здатного пересуватися під водою і по поверхнях різних типів. Він має витягнутий корпус, на кожній з двох сторін якого розташовані по вісім поворотних актуаторів. Кожен актуатор з одного ряду з’єднаний з полімерної смужкою в формі плавника. Під час переміщення робот рухає актуаторами таким чином, щоб плавник вигинався хвилеподібно за гармонійним закономсхожим чином плавають скати.

При плаванні під водою робот тримає плавники паралельно корпусу, а при виході на поверхню він може нахилити їх вниз і повзти по поверхні. Розробники навчили робота пересуватися не тільки по рівній підлозі, але і по складним середах, наприклад, по камінню, снігу і льоду.

Робот може працювати як автономно, так і під управлінням оператора, причому не тільки через провід, а й за допомогою бездротової технології. Також він здатний знімати навколишнє середовище за допомогою камери, розташованої в передній частині корпусу. Поки компанія створила лише прототип робота, але в майбутньому планує допрацьовувати його. Розробники вважають, що такий робот зможе працювати в якості інструменту для вивчення моря або виступати в якості постачальника товарів під час військових операцій, що проводяться на узбережжі.

Раніше ізраїльські інженери також використовували хвилеподібні рухи для створення універсального робота, здатного пересуватися по горизонтальних поверхнях, вертикально між стін, а також у воді. Через півтора року розробники представили значно зменшену версію робота, яка за своїм розміром порівнянна зі стандартною батареєю формату AA.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України