Техно

Науково-дослідне судно “Ноосфера” пройшло ходові випробування перед виходом в антарктичну експедицію

Науково-дослідне судно України “Ноосфера” у доці ПрАТ “Іллічівський судноремонтний завод”. Фото: Національний антарктичний науковий центр

Українське науково-дослідне судно льодового класу «Ноосфера» пройшло ходові випробування перед виходом в антарктичну експедицію.

Передає Мілітарний.

Після завершення технічного обслуговування судно «Ноосфера» повернувся в Одесу, де до виходу в Антарктиду перебуватиме на морському вокзалі.

Докування судно проходило в Чорноморську на ПрАТ «Іллічівський судноремонтний завод».

Під час переходу з Чорноморську до Одеси «Ноосфера» пройшла ходові випробування під наглядом Регістру судноплавства України.

Було протестовано роботу двигунів, керованість судна на різних режимах ходу, а також готовність до спуску рятувальних шлюпок та плотів, роботу якорів та палубного обладнання, зокрема, пристроїв для занурення наукових приладів та пробовідбірників тощо.

Окремо тестувалася робота системи динамічного позиціювання (DPS), яка дозволяє годинами утримувати судно в одній і тій же точці з відхиленням у кілька сантиметрів.

В Україні «Ноосфера» є першим судном, оснащеним цією системою.

Всі тести пройшли успішно, тож з технічного боку судно готове до першого експедиційного рейсу та роботи у складних умовах Південного океану.

Науково-дослідне судно “Ноосфера” пройшло ходові випробування після докового ремонту

Науково-дослідне судно “Ноосфера” Фото: Думська

Вихід в Антарктику заплановано на в кінці січня, адже на борт ще слід доставити велику кількість вантажів як для забезпечення рейсу, так і для ротації цілорічної експедиції на станції «Академік Вернадський».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України