Техно

Науковці прогнозують значно швидший кінець Всесвіту

Вчені прогнозують, що всесвіт загине значно швидше, ніж раніше гадалось.

Близько 13,8 мільярдів років тому **крихітна щільна вогняна куля** сформувала величезний космос, що включає трильйони галактик, зокрема і Чумацький Шлях. Згідно з останніми дослідженнями Університету Радбуда в Нідерландах, всесвіт вмирає швидше, ніж вважали раніше. **Останні зоряні залишки** припинять існувати через 10 в степені 78 років, що значно швидше за оцінку в 10 в степені 1100 років. Нове дослідження опубліковане в Journal of Cosmology and Astroparticle Physics продовжує роботу тієї ж групи вчених.

У 2023 році Хейно Фальке, Майкл Вондрак і Вальтер ван Суйлеком припустили, що нейтронні зірки можуть випаровуватися, як і чорні діри. Теорія випромінювання, розроблена Стівеном Гокінгом, описує, як випромінювання поблизу чорної діри поступово **розмиває її масу**. Це явище, відоме як випромінювання Гокінга, залишається однією з найзагадковіших ідей.

Дослідники зазначають, що ерозія об’єктів залежить від густини. Вони з’ясували, що нейтронні зірки та чорні діри розпадаються за однаковий проміжок часу – приблизно 10 в степені 67 років. Хоч чорні діри мають сильніше гравітаційне поле, вони реабсорбують частину випромінювання, **що гальмує процес**, пояснює Вондрак. Дослідження також підрахувало, що Місяцю знадобилось би 10 в степені 90 років для випаровування. Фальке зазначає: “Отже, остаточний кінець Всесвіту настане набагато раніше, ніж очікувалося, але, на щастя, це все ще займе дуже багато часу”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України