Національна рада Австрії схвалила введення «Зеленого паспорта»

У середу Національною радою Австрії була прийнята правова основа для введення «Зеленого паспорта»

Доказ епідеміологічної безпеки «з початку червня» має полегшити доступ до ресторанів і послуг. На додаток до правлячих партій з цим погодилися SPÖ і NEOS. FPÖ голосувало проти, пославшись на «кричуще порушення табу».

Спеціальна сесія була третьою в травні, але на цей раз її оголосили ÖVP і Зелені. Основним питанням був «Зелений пропуск», який в майбутньому буде служити вхідним квитком в суспільне життя, надаючи докази проходження тесту, вакцинації або одужання. Доказ має бути доступний за допомогою QR-коду або в форматі PDF. Попередні докази на папері також залишаються в силі. Уряд назвав 4 червня цільової датою «Зеленого паспорта». Паспорт також буде доступний в роздрукованому вигляді в аптеках і медичних кабінетах. За словами Мюкштейна ті люди, які повністю вакциновані до початку червня, також отримають сертифікат про вакцинацію поштою. Документ буде сумісний з вимогами Європейського Союзу.

Також Національною радою був схвалений закон про проведення самоперевірки на антигени

Відповідний федеральний закон вступає в силу ретроспективно 10 травня 2021 року. Крім того, було вирішено ще кілька питань. Це включало, наприклад, дозвіл роздруківки електронних паспортів вакцинації у лікарів і в аптеках і відшкодування витрат аптек на поширення вакцин серед медичних практик.

Міністр Мюкштейн залишився задоволений прийняттям документа. Поточна епідеміологічна ситуація вселяє надію, але слід продовжувати проявляти обережність. «Зелений пропуск» – це основа для повернення до нормального життя, заявив він.

Позачергове засідання почалося різкими словами голови фракції FPÖ Герберта Кікла. Він говорив про «кричущі порушення табу» і загрозу основним правам і свободам. Це «великий досвід в області генної інженерії», результат якого невідомий. Докази призводять до переносу тягаря доведення. За словами Кікла, як санкції існує загроза виключення з суспільного життя. Його колега по партії Дагмар Белаковіч звинуватила уряд в тому, що воно в кінцевому підсумку хоче ввести обов’язкові щеплення.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ten + twelve =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh