Новини з Австрії

Національна рада Австрії схвалила введення «Зеленого паспорта»

У середу Національною радою Австрії була прийнята правова основа для введення «Зеленого паспорта»

Доказ епідеміологічної безпеки «з початку червня» має полегшити доступ до ресторанів і послуг. На додаток до правлячих партій з цим погодилися SPÖ і NEOS. FPÖ голосувало проти, пославшись на «кричуще порушення табу».

Спеціальна сесія була третьою в травні, але на цей раз її оголосили ÖVP і Зелені. Основним питанням був «Зелений пропуск», який в майбутньому буде служити вхідним квитком в суспільне життя, надаючи докази проходження тесту, вакцинації або одужання. Доказ має бути доступний за допомогою QR-коду або в форматі PDF. Попередні докази на папері також залишаються в силі. Уряд назвав 4 червня цільової датою «Зеленого паспорта». Паспорт також буде доступний в роздрукованому вигляді в аптеках і медичних кабінетах. За словами Мюкштейна ті люди, які повністю вакциновані до початку червня, також отримають сертифікат про вакцинацію поштою. Документ буде сумісний з вимогами Європейського Союзу.

Також Національною радою був схвалений закон про проведення самоперевірки на антигени

Відповідний федеральний закон вступає в силу ретроспективно 10 травня 2021 року. Крім того, було вирішено ще кілька питань. Це включало, наприклад, дозвіл роздруківки електронних паспортів вакцинації у лікарів і в аптеках і відшкодування витрат аптек на поширення вакцин серед медичних практик.

Міністр Мюкштейн залишився задоволений прийняттям документа. Поточна епідеміологічна ситуація вселяє надію, але слід продовжувати проявляти обережність. «Зелений пропуск» – це основа для повернення до нормального життя, заявив він.

Позачергове засідання почалося різкими словами голови фракції FPÖ Герберта Кікла. Він говорив про «кричущі порушення табу» і загрозу основним правам і свободам. Це «великий досвід в області генної інженерії», результат якого невідомий. Докази призводять до переносу тягаря доведення. За словами Кікла, як санкції існує загроза виключення з суспільного життя. Його колега по партії Дагмар Белаковіч звинуватила уряд в тому, що воно в кінцевому підсумку хоче ввести обов’язкові щеплення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України