ЄС|NATO

НАТО хоче направити до 300 тисяч солдатів до кордонів з росією

Один з високопосадовців НАТО заявив, що зараз для протистояння росії існує необхідність у більшій кількості військ та більшій кількості сил, які перебувають у стані готовності.

Північноатлантичний альянс планує посилити своє угруповання на східному фланзі за допомогою розміщення до 300 тисяч солдатів. Але є кілька проблем з реалізацією, передає Politico.

Зазначається, що для такого кроку Альянсу необхідно переконати окремі країни надати різні елементи: солдатів, навчання, покращення інфраструктури – і, що особливо важливо, велика кількість дорогої зброї, обладнання та боєприпасів.

Генріх Браусс, колишній помічник генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики та планування сил, стверджує, що існує кілька рівнів “готовності”. Перший може складатися зі 100 тисяч солдатів, які будуть готові до перекидання протягом десяти днів. Його можна сформувати з Польщі, Норвегії та країн Балтії (Естонії, Латвії та Литви).

Браусс додав, що другий ешелон військ підтримуватиме цих солдатів, готових до розгортання, з таких країн, як Німеччина, протягом від 10 до 30 днів.

Для цього багатьом союзникам потрібно буде активізувати зусилля на заклик і збільшити витрати на оборону. Усім доведеться купувати більше зброї, боєприпасів та обладнання.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України