Не зважаючи на те, що через високу ціну на цукор у Європейському Союзі, а отже, збільшення привабливості цього напрямку для агровиробників, прогнозується збільшення посівних площ під цукровим буряком, дефіцит цукру у регіоні все ж збережеться.
Про це йшлося на 32-му Міжнародному семінарі Міжнародної організації цукру (International Sugar Organization) у Лондоні, повідомляє пресслужба «УКРПРОМІНВЕСТ-АГРО».
За словами генерального директора «УПІ-АГРО» Романа Огородова, в Україні стабільно є профіцит цукру, який в наступному сезоні буде зростати. За деякими оцінками, в наступному році посівні площі під цукровим буряком в Україні збільшаться на 10-20%, а виробництво цукру зросте до 2 млн тонн на рік. Наразі в Україні вже виробляють близько 1,8 млн цукру, а внутрішнє споживання становить 900 тис. тонн.
«Україна активно експортує цукор до ЄС, і це буде продовжуватися в наступному сезоні, щоб покрити дефіцит на ринках деяких країн Європейського Союзу. Окрім того, український цукор цікавий і для світового ринку, де, за прогнозами експертів, відбудеться збільшення дефіцитного балансу цього продукту. Тому, навіть враховуючи усі логістичні та інші труднощі, спричинені війною, рентабельність цукрового виробництва в Україні буде мати позитивну динаміку», — зазначив Роман Огородов.
Зазначимо, станом на кінець листопада заводи «УПІ-АГРО» вже переробили майже 1,5 млн тонн сировини, з якої виробили понад 155 тис. тонн власного та 65 тис. тонн партнерського цукру.