ЄС|NATO

Наступний пакет допомоги від Швеції стане найбільшим з 2022 року

Найбільший пакет допомоги Україні від Швеції, та домовленість про розробку двосторонньої угоди про співпрацю у сфері ОПК – що відомо про це

Джерело: Defence Express

У міністерстві оборони України повідомили про результати зустріч заступника міністра оборони Сергія Боєва, та директора управління випробувань та оцінки технічних систем шведської урядової постачальної агенції FMV бригадним генералом Йоганом Аксельссоном.

Під час зустрічі, Йоган Аксельссон повідомив що незабаром очікується позитивне рішення уряду Швеції щодо виділення нового пакета військової допомоги Україні, який зі слів Йогана – стане найбільшим від початку повномасштабного вторгнення. Додамо, що загалом Швеція надала 17 пакетів допомоги озброєнням на 48,4 млрд шведських крон (4,2 млрд євро). А на 2025-2027 запланована загальна військова підтримка на 75 млрд шведських крон (6,5 млрд євро).

Наступний пакет допомоги від Швеції стане найбільшим з 2022 року, а CV90 ремонтуватимуть в Україні

Також сторони узгодили деталі контрактів з виробництва військової техніки, такої як бойові машини піхоти CV90. Нагадаємо, що вони постачаються до України у межах замовлень від партнерів, окрім того Міноборони планує законтрактувати партію цих БМП самостійно.

На додачу оголошено, що планується налагодити партнерство для технічного обслуговування та ремонту цих бронемашин в Україні. Тобто мова вочевидь йде про тісну співпрацю із BAE Systems Hägglunds, які мають відкрити для цього свої потужності в Україні.

CV90 шведських збройних сил
CV90 шведських збройних сил

 

Повідомлено, що за результатом цієї зустрічі було досягнуто домовленості про розробку двосторонньої угоди щодо підтримки впровадження спільних проєктів у сфері ОПК. При цьому пріоритет буде наданий засобам ППО, далекобійним засобам ураження та боєприпасам. Також під час зустрічі було порушено питання із забезпеченням супутниковим зв’язком Сил оборони України.

Можливо зазначити, що в активі шведської оборонної індустрії серед засобів ППО є RBS-70 який вже активно використовується в Україні, а також у новому мобільному варіанті пішов на експорт, як чудова заміна “Стріли-10” та “Оси”.

Також для виявлення повітряних цілей, шведське ОПК пропонує радіолокаційну станцію Giraffe AMB, що також є на озброєння ЗСУ. Вона здатна виявляти цілі на дистанції до 100 кілометрів, новіші модифікації якої можуть виконувати роль контрбатарейного радара, та виявляти позиції артилерії на дистанції до 80 кілометрів.

РЛС Giraffe
РЛС Giraffe

 

А серед далекобійних можливостей на перше місце можливо вивести протикорабельну ракету RBS-15, більш сучасні модифікації якої мають можливість використовуватися проти наземних цілей на відстані до 200 кілометрів. Хоча не варто забувати, що шведський Saab бере участь у виробництві та модернізації крилатих ракет Taurus.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України