Війна рф проти України

Наступ росіян зупинився, обстановка змінилася: у NYT про ситуацію навколо Авдіївки

Обстановка на Авдіївському напрямку для Сил оборони України стабілізується. Наступ окупаційних військ від Авдіївки після швидких успіхів у середині лютого сповільнюється.

Не останню роль у цьому зіграло те, що Україна спрямувала значні сили для захисту цього району, а російські війська атакують у відкритих полях із невеликим прикриттям.

Як пише The New York Times, після того, як три тижні тому путінська армія захопила Авдіївку, союзники України побоювалися, що лавина російського наступу буде набирати обертів і супротивник зможе швидко просунутися по стратегічних вузлах і населених пунктах. Однак після стрімких успіхів у наступні дні російські напади зупинилися навколо трьох сусідніх сіл.

Військові експерти називають кілька факторів, що уповільнюють просування:

  • місцевість, яка не підходить для наступальних операцій;
  • виснаженість російських військ після місяців боїв;
  • українська армія, яка направила значні сили для захисту цього району.

За даними західних ЗМІ, Росія все ще зберігає ініціативу на полі бою, а військові аналітики стверджують, що її сили все ще можуть прорвати українські оборонні лінії через ослаблення оборонних зусиль і відсутність американської військової допомоги.

Однак бойові дії перетворилися на безрезультатні бої “вперед і назад”, що були характерні для більшості боїв на передовій минулого року, йдеться в повідомленні.

“Захоплення Авдіївки не призвело до краху українських ліній, можливості для росіян вийти на відкриту територію або навіть домогтися більших успіхів”, – сказав заступник директора Інституту стратегічних і оборонних досліджень США Тібо Фуйє.

За останні 10 днів Москва захопила всього трохи більше квадратного кілометра землі. Її бійці потрапили в бої в селах Бердичі, Орлівка та Тоне.

“Російські війська намагаються просунутися вперед, використовуючи невеликі штурмові групи піхоти, але їх знищують на відносно відкритій місцевості на захід від Авдіївки”, – сказав аналітик Black Bird Group Пасі Пароінен.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України