Новини з Австрії

Наступного тижня заплановано останнє поховання члена родини Габсбургів-Лотарингських у Відні

Наступного тижня заплановано останнє поховання члена родини Габсбургів-Лотарингських в Імператорському склепі (Kapuzinergruft): дружини покійного Карла Людвіга Габсбург-Лотрингена і, отже, невістки останнього імператора, Йоланди де Лінь, яка нещодавно померла в Брюссе.

Похорон відбудеться 7 жовтня, як підтвердив Петер Грубіц, керуючий директор Kapuzinergruft. Лінн померла 13 вересня у віці 100 років у рідній Бельгії. Наразі під Церквою капуцинів поховано 149 членів родини.

В останній кімнаті ще є вільне місце — за нинішнім розташуванням саркофагів у склепі. Іоланда буде похована тут, поряд із могилою її чоловіка Карла Людвіга, який помер у 2007 році. Всього за кілька метрів знаходиться саркофаг, в якому похований імператор Франц Йосип, поряд з яким спочивають імператриця Сісі і наслідний принц Рудольф.

Майбутній похорон невістки Отто Габсбург-Лотринген має пройти в невеликій сімейній обстановці. На повну протилежність помпезним похоронним церемоніям з нагоди смерті Отто Габсбурга-Лотрингена, похованого тут у 2011 році з великим помпою.

«Сім’я не хоче жодного розголосу, жодних жалобних церемоній, жодних співчуттів. Все це має відбуватися у найближчому сімейному колі. Також передбачено контроль доступу. Ніхто цього дня не буде допущений до церкви чи склепу без особистого запрошення», — розповів настоятель склепу. Склеп капуцинів буде закрито для публіки у день похорону 7 жовтня.

Спочатку в імператорському склепі мали бути поховані лише імператор Матіас (1557–1619) та його дружина Анна. В 1618 Анна у своєму заповіті наказала побудувати монастир капуцинів і місце поховання в межах міських стін. Згодом склеп кілька разів розширювався, востаннє у 1960-х роках.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України