Війна рф проти України

В Росії хочуть Су-25 замінити бойовим Як-130М

Чи може бойовий Як-130М в Росії стати заміною Су-25

Як можна оцінити перспективи цього російського проекту бойового літака

Джерело: Defence Express

Під час російського пропагандистського форуму “Армия-2024” відбулась перша презентація проекту бойового літака Як-130М на базі навчально-бойового Як-130. Базова особливість Як-130М – поява бортової радіолокаційної станції БРЛС-130Р та інтеграція оптико-електронної станції СОЛТ-130К (у підвісному контейнері), що має дати цьому літаку можливість уражати наземні цілі. При цьому передбачається, що Як-130М зможе виконувати також і навчальний функціонал по підготовці пілотів для “ВКС РФ”.

Однак на даному етапі мова йде лише про прототип Як-130М, випробування якого за попередніми планами тільки мають початись у поточному 2024 року, тому на перший погляд перспективи цього проекту виглядають вкрай туманними.

Як-130М
Як-130М

 

На цьому тлі цікаво, що польський ресурс Defence24 вирішив висловити свої припущення по тому, якими можуть бути перспективи російського Як-130М, тим більш, що там вони вирішили уточнити одну важливу деталь – ще з 2012 року Росія заявляла про плани в перспективі взагалі відмовитись від штурмовиків типу Су-25, знайшовши йому відповідну заміну.

Так от, в 2017 році тоді міністр оборони РФ Шойгу заявляв, що заміною Су-25 може стати “відповідно доопрацьований” Як-130, але при цьому не називались ані кількісні, ані часові рамки.

Наскільки вдалим може бути варіант із Як-130 в ролі штурмовика Су-25 – питання дискутивне, особливо якщо співставити характеристики двох цих літаків. Той же Су-25 може брати до 4,5 тон бойового навантаження, а радіус польоту складає 750 кілометрів; водночас навчально-бойовий Як-130 у базовому варіанті може брати до 3 тон бойового навантаження, а радіус польоту складає усього 550 кілометрів.

Як-130М
Як-130М

 

На цьому тлі цілком ймовірним може виглядати варіант, що Росія таки розвиватиме Як-130М як прямого наступника штурмовика Су-25, який хоч і не має настільки потужного бронезахисту, але натомість матиме ширші можливості по використанню керованого озброєння.

Але водночас, не варто виключати й можливість того, що РФ вирішить не шукати “наступника” для “Грача”, і просто відмовиться від штурмовиків як класу літаків, зробивши ставку наприклад на ударні БПЛА та багатоцільові літаки тактичної авіації.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України