Наскельний живопис допоміг генетикам знайти “бізона Хіггса”

Французькі науковці висунули гіпотезу, що предками сучасних зубрів були “бізони Хіггса”, гібриди давніх бізонів і предків сучасних корів і биків. Дані відомості були отримані в результаті дослідження стародавніх ДНК і наскельних малюнків у печерах Франції.

За словами фахівців, факт того, що гібридизація спричинила зародження нового виду, виявилося неймовірним відкриттям. Генетичний сигнал, що знаходиться в рештках бізонів, здався генетикам незвичайним. Професори засумнівалися в існуванні такого виду.

Розібратися з такими особливостями вдалося за допомогою малюнків давніх кроманьйонців, які ідентифікували “бізона Хіггса”. На європейських теренах залишаються нерозгаданими причини вимирання в кінці льодовикового періоду.

На сьогоднішній день вчені сконцентровані на ознайомленні з рештками євразійських і американських бізонів. Для цього експерти витягли ДНК з кісток “льодовикових” європейських бізонів, а потім відновили клітини. В результаті, ними були виявлені дві різні послідовності ДНК.

Чергування молекул збігалися з часом наступу і відступу льодовиків. Цей факт допоміг дослідникам розібратися, що така особливість пов’язана з неякісно відновленим ДНК. Про існування “бізона Хіггса” стало відомо після того, як був задіяний наскельний живопис.

Подібність між зображеними бізонами і зубрами довели їх родинний зв’язок. Відзначається, що зубрам краще перебувати в кліматі з низькими температурними показниками. Після вимирання основної частини цих представників тваринного світу, можна зустріти тільки їх мале потомство, яке пристосувалося до теплого клімату.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh