Авторські статтіНовини

Наскельний живопис допоміг генетикам знайти “бізона Хіггса”

Французькі науковці висунули гіпотезу, що предками сучасних зубрів були “бізони Хіггса”, гібриди давніх бізонів і предків сучасних корів і биків. Дані відомості були отримані в результаті дослідження стародавніх ДНК і наскельних малюнків у печерах Франції.

За словами фахівців, факт того, що гібридизація спричинила зародження нового виду, виявилося неймовірним відкриттям. Генетичний сигнал, що знаходиться в рештках бізонів, здався генетикам незвичайним. Професори засумнівалися в існуванні такого виду.

Розібратися з такими особливостями вдалося за допомогою малюнків давніх кроманьйонців, які ідентифікували “бізона Хіггса”. На європейських теренах залишаються нерозгаданими причини вимирання в кінці льодовикового періоду.

На сьогоднішній день вчені сконцентровані на ознайомленні з рештками євразійських і американських бізонів. Для цього експерти витягли ДНК з кісток “льодовикових” європейських бізонів, а потім відновили клітини. В результаті, ними були виявлені дві різні послідовності ДНК.

Чергування молекул збігалися з часом наступу і відступу льодовиків. Цей факт допоміг дослідникам розібратися, що така особливість пов’язана з неякісно відновленим ДНК. Про існування “бізона Хіггса” стало відомо після того, як був задіяний наскельний живопис.

Подібність між зображеними бізонами і зубрами довели їх родинний зв’язок. Відзначається, що зубрам краще перебувати в кліматі з низькими температурними показниками. Після вимирання основної частини цих представників тваринного світу, можна зустріти тільки їх мале потомство, яке пристосувалося до теплого клімату.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України