Наше життя – як одна секунда, пролітає швидко. А смерть – підсумок усього життя, її іспит. Не будь пнем! Будь християнином

На кожному відспівуванні я бачу одну і ту ж картину – в храмі або морзі, де відбувається останнє прощання з покійним, труну завалюють гвоздиками і трояндами, і скорботні родичі тісно встають навколо.

Своїми думками поділився отець Ярослав Малерик.

Жінки в чорних хустинках промакають серветками очі. Чоловіки молодші тридцяти з виразом зубного болю на обличчі переминаються з ноги на ногу.

На обличчях людей похилого віку часто можна прочитати майже торжество: “Це не я, не я тут в труні!”

Обличчя бабусь непроникні, немов вирізані з дерева маски. А в центрі всього – восковий лик небіжчика. Ні звуку. Лише рідкісне покашлювання. Ніхто не молиться. Ніхто не хреститься. Всі стоять, як пні.

І нічого їх не пробиває. Ні проникливий і тихий спів хору, ні безсмертні вірші преподобного Іоанна Дамаскіна. Ні рядки апостольського або євангельського читання. Ні молитви священика. Все – як об стінку горохом.

Люди просто відбувають тяжку повинність. Удвічі обтяжливу, тому що вони нічого не розуміють, немов перебувають на лекції з тригонометрії. Адже більшість в храмі, якщо були – то так, мимохідь: свічку поставити. А попереду ще кладовище або довга дорога додому. Ось і нудьгують люди, машинально думаючи про своє: я туди поїду, я те куплю, я зроблю …

На поминках, як годиться за радянським звичаєм, випивають по першій, зітхають і говорять: “відмучився (відмучилися). Напевно, там, у Бога – йому (або їй) – небіжчикові або покійниці – тепер добре. Царство Небесне”!

А як може бути “добре!?!” Яке Царство Небесне?! Якщо людина все своє життя, немов губка вбирала злобу, жадібність, хіть і заздрість? Якщо вона либонь не перехрестилася в житті?

Що вона Богу принесе? Шурупи з заводу? Або пачку макаронів? Богу це не потрібно! Адже Бог – Абсолютна Правда, Абсолютна Чистота, Абсолютне Добро.

Як буде душі, просоченої злом, зіткнутися з Цією Чистотою і Правдою лоб в лоб?

Ти говориш, що будеш жити довго і щасливо? Постарієш, вийдеш на пенсію і ось тоді підеш до церкви? Піди на кладовище, подивися на фотографії на могильних хрестах і плитах. Скільки молодих осіб. Скільки дітей!

Гірка правда полягає в тому, що більшість до старості не доживають. Тобі і в голову не приходить, що пролетить місяць, рік або два – і ти будеш лежати тут же. Можна тільки гадати, що з кожним з нас буде завтра.

Буває, прийде людина з роботи, стане йому погано, сяде на диван, і – немає його, душа відлетіла. Або вип’є на святі, а потім його інсульт розіб’є. І впаде людина в дитинство, або взагалі свідомості позбудеться. Яка тоді церква, яке покаяння? Нікому з нас невідомо від чого і коли він помре: чи з’їсть його рак, розірве серце інфаркт або машина задавить. Одне відомо точно – ніхто з людей воріт смерті не мине. Ні ти, ні я. Хтось раніше в них увійде, хтось пізніше. Але увійдуть всі.

Зараз кожному з нас дано час. Треба підкреслити – ще дано час: день, місяць, рік або кілька років. Але годинник цокає, цокає безупинно, наближаючи найважливіший день в житті будь-якої людини.

Смерть – підсумок усього життя, її іспит. Як студенти готуються до іспитів? Так вони ночі не сплять! А ми – ти і я – як готуємося до найважливішого Екзамену? Як ти готуєшся до смерті?

На жаль, люди намагаються викинути її з голови, намагаються залишити неприємні думки про смерть на “потім”. Ми крутимося по життю, немов білка в колесі. Їмо для того, щоб працювати, і працюємо, щоб їсти. А коли смерть приходить, все це виявляється неважливим. А важливим є те, що у тебе всередині.

Адже всім дано недільний день, щоб зупинитися від цього нескінченного бігу і поглянути на Небо.

Господь не вимагає від тебе нічого надприродного. Він просто стоїть поруч. Буквально в двох, трьох кроках від дверей твоєї душі. Просто дозволь Йому увійти в ці двері, а потім – в кожен куточок твого життя. Приходь в храм! Сповідайся і причащатися, неси любов, милосердя і добро оточуючим.

Не будь пнем! Будь християнином! Використовуй свій час!

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

11 + 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh