«Наша мрія під назвою «Ключик до розуму, душі і серця», – виховувати дітей через музику», – сестра Єфросинія-Надія Сеник

Сестра Єфросинія-Надія Сеник уже 10 років у дитсадку «Ангелятко» в Дрогобичі здійснює одну з ліній свого служіння – допомагає у маленьких українцях закладати «зернята» важливих християнських та національних цінностей. Проте на практиці їх вирішили закріплювати ще й музичною активністю, щоб малеча була не тільки музичною, а здобувала навички для сучасного ритму життя. Отож, про основні цілі та діяльність проекту, а й також про його візії розповіла Департаменту інформації УГКЦ сестра Єфросинія-Надія Сеник.

Про мету та ідею проекту

Мета нашого проекту полягає у розвитку дітей за допомогою музики. Розвиток триєдиної складової людини – розвиток розумових здібностей, формування емоційного інтелекту й духовне виховання дошкільнят за допомогою музики.

Окрім цього, ми прагнемо втілювати ще одну ідею завдяки цій ініціативі – це поширювати культуру благодійності, щоб люди матеріально підтримували не лише «сумні» чи «трагічні» (термінові) проекти (ситуації), а й також добрі та позитивні проекти з довготривалою перспективою.

На жаль, люди часом не розуміють, що якщо твій знайомий починає якусь певну добру справу, то ти маєш його підтримати, а не просто стояти осторонь і думати чи вдасться задумане, чи ні.

Я працюю у садку «Ангелятко» з початку 2008 року, тобто 10 років. Задум щодо виховання діточок за допомогою музики виник в 2010-2011 роках. Я спочатку не знала, що у світі вже є схожі проекти. На одному з курсів для лідерів католицьких шкіл я дізналася про методики, які є в світі. Наприклад, у Польщі є такі садки, проте потрапити до них нам, на жаль, так і не вдалося. В Україні я не знайшла музичного закладу дошкільної освіти, однак є музичні центри, зокрема в Києві.

Про реалізацію своєї мрії та мрії батька для добра інших

Своєю історією я якось вирішила поділитися з іншими на своїй сторінці в Facebook. Адже цього місяця, а точніше 4 липня 2018 року, минуло 9 місяців з дня трагічної смерті мого батька, та 9 місяців відколи стартувала робота над проектом відкриття музичної групи в дитсадку «Ангелятко».

Раптова втрата батька та спогади про нього в колі рідних спонукали мене переосмислити своє життя, а також дали поштовх реалізувати не лише мою, а й батькову мрію – мати можливість розвивати музичні здібності в діток та навчати їх музиці.

Напевно, цей приклад тата, – дати іншим те добро, якого ти не зазнав у дитинстві, – сильно закарбувався в моїй свідомості.

Коли на курсах для лідерів католицьких шкіл в Польщі в липні 2011 року потрібно було описати те, що я б хотіла бачити у своєму закладі освіти через 5-10 років, я, не довго думаючи, описала дитсадок, в якому музика лунала б цілий день і діти знайомилися б в ігровій формі з нотною грамотою та основами музикування. Тренерові, який сам любив музику, сподобалася моя ідея і він сказав, що такі методики уже існують у світі. Тоді я вперше познайомилася з теорією музичної аудіації Е. Гордона. Мрія дозрівала шість років. Потрібні були однодумці і… кошти.

З Божою допомогою знайшлися однодумці, які тепер є членами нашої команди проекту та вдалося подолати відбір на платформі спільнокошту «Великі ідеї». І ось, починаючи з 15 червня, коли наш проект стартував онлайн, мрія під назвою «Ключик до розуму, душі і серця» щодня об’єднує все нових прихильників та жертводавців.

Про завдання музичного виховання

Ми мали нагоду дізнатися та «познайомитися» зі знаннями та напрацюваннями не лише українського, а й зарубіжного досвіду щодо музичного розвитку дітей. Поки що ми зупинилися на музично-педагогічній концепції К. Орфа, системі музично-ритмічного виховання Е. Далькроза та музичній аудіації Е. Гордона. Варто зауважити, що ми будемо активно використовувати спадщину та надбання саме дитячого українського фольклору (народної творчості) та твори українських класиків.

Отож, у своїй діяльності та праці ми поставили перед собою ряд завдань: збагачувати музичні враження у діток, викликати інтерес до музичних іграшок та навчати грати на музичних інструментах, а також розвивати уяву, творчість, стимулювати до імпровізації.

Важливо розуміти, що ці навички допоможуть згодом дитині краще поводитися в соціумі, розуміти взаємодопомогу, заохочувати проявляти свою індивідуальність та неповторність.

Слід додати, що в цьому проекті задіяні люди, які поділяють духовні цінності нашого закладу, а також професіонали своєї сфери діяльності. Згодом ми плануємо ділитися цим досвідом з іншими садками через семінари, тренінги, воркшопи про те, як музика може бути інтегрована в навчальний процес діток (зокрема від 3 до 6 років).

Підтримати проект та дізнатися додаткову інформацію ви можете ТУТ: biggggidea.com/project/klyuchik-do-rozumu-dushi-i-sertsya/

Довідка

Сестра Єфросинія-Надія Сеник – народилася в смт. Чернелиця, Городенківського р-ну, Івано-Франківської обл. Після закінчення Прикарпатського університету (факультет романо-германської філології) у 2004 році вступила до Згромадження сестер св. Йосифа ОПДМ УГКЦ. У 2008 році призначена до служіння в Дрогобичі, де виконувала обов’язки вихователя в Благодійному греко-католицькому дитсадку «Ангелятко», засновниками якого є парафія Пресвятої Трійці (м. Дрогобич) та Згромадження сестер св. Йосифа. З серпня 2010 року є директором даного закладу. У 2014 році здобула другу вищу освіту – організатора дошкільної освіти в Київському національному педагогічному університеті ім. М. П. Драгоманова.

У дитсадку «Ангелятко» станом на липень 2018 року нараховується 52 вихованці. Персонал нараховує 14 чоловік. Поруч із сестрами-монахинями працюють миряни. Сестри забезпечують адміністративний, методичний та духовний провід закладу. Отці з парафії Пресвятої Трійці у спільній каплиці дитсадка і сестер щотижня служать Божественну Літургію для дітей і працівників.

Матеріальне забезпечення закладу здійснюється через пожертви батьків на утримання дітей та дотації парафії Пресвятої Трійці.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seventeen − eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh