Авторські статтіДуховне

Глава УГКЦ звернувся до Голови Конституційного Суду України щодо становлення справедливості в Україні

16 квітня 2018 року у резиденції Глави Церкви, що біля Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві, відбулась зустріч Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава з Головою Конституційного Суду України Станіславом Шевчуком і Василем Лемаком, Суддею Конституційного Суду України, та членами родини Високодостойного пана Голови.

Під час зустрічі Блаженніший Святослав озвучив позицію Української Греко-Католицької Церкви щодо питання становлення справедливості в нашій Державі, яка співпадає із позицією всієї об’єднаної релігійної спільноти України – Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, висловлених у Зверненні ВРЦіРО щодо становлення справедливості в Україні. «Наш народ потребує справедливості, і якщо державна влада її не забезпечуватиме, тоді люди шукатимуть справедливість іншими шляхами, навіть такими небезпечними, як незаконне вживання сили, чим вже готові скористатись наші недруги», — зазначив Глава УГКЦ.

Наступним питанням, яке підніс Глава Церкви була справа захисту права на свободу слова, мирних зібрань, віросповідання, суспільної моралі та традиційних сімейних цінностей українського народу. Зокрема, він звернув увагу на загрозу нормам статті 51 Конституції України, які йдуть від спроб запровадження гендерної ідеології в нашій державі. Голова Конституційного Суду України запевнив, що вони твердо стоятимуть на засадах верховенства права, поваги до духу й букви Основного Закону на засадах природного права та розповів про нещодавнє позитивне для всього суспільства рішення про мирні зібрання релігійного характеру, у процесі якого він особисто був Суддею-доповідачем.

В продовження розмови, Блаженніший Святослав, апелюючи до Основного Закону України та уроків новітньої історії, зауважив високоповажним гостям, що в руках Конституційного Суду України є доля нашої держави, і цю відповідальність треба нам усім вповні усвідомлювати. Особливо це стає актуальним під час виборчих перегонів, тож треба бути готовими до цих викликів.

У відповідь на це Голова Конституційного Суду зауважив, що вони свідомі цієї високої відповідальності, як також й того, що Господь Бог нікому не дає тягару понад наші сили, тож все в руках Божих.

На завершення Блаженніший Святослав побажав рясних Божих благословінь на нелегке і відповідальне служіння Судді Конституційного Суду України, щоб усі вони гідно несли це вельми поважне у Бога і людей звання, яке виражається звертанням – «Ваша честь!»

На завершення зустрічі сторони обмінялись пам’ятними подарунками.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України