Техно

NASA збільшує фінансування комерційних космічних станцій Blue Origin та Voyager Space

5 січня NASA оголосило, що додало сукупне фінансування в розмірі 99,5 мільйонів доларів до існуючих угод Space Act з Blue Origin та Voyager Space. Обидві компанії отримали початкові угоди в грудні 2021 року в рамках програми NASA Commercial low Earth Orbit Destinations, або CLD, спрямованої на стимулювання розробки комерційних космічних станцій, які повинні прийти на зміну Міжнародній космічній станції.

Blue Origin, яка розробляє космічну станцію Orbital Reef спільно з Sierra Space та іншими компаніями, отримала збільшення на 42 мільйони доларів порівняно з початковою премією в 130 мільйонів доларів. Збільшення включає в себе додаткові етапи для перегляду конструкції підсистем і вдосконалення технологій, а також роботи над системами життєзабезпечення станції.

Компанія Voyager Space, яка співпрацює з Airbus Defence and Space для розробки станції Starlab, отримала додаткове фінансування в розмірі 57,5 мільйонів доларів у рамках премії в розмірі 160 мільйонів доларів. Це буде спрямовано на досягнення різних етапів розвитку станції, а також на модернізацію вантажного космічного корабля Northrop Grumman Cygnus, щоб він міг стикуватися безпосередньо зі станцією, а не бути прикріпленим до неї роботизованою рукою.

“Основні етапи спрямовані на ключові сфери технологій та зменшення ризиків у проектах наших партнерів”, – сказав Філ Макалістер, директор комерційного космосу в штаб-квартирі NASA, у заяві про переглянуті угоди. “Основні етапи також включають додаткове тестування обладнання, яке є критично важливим для будь-яких зусиль з розробки космічних польотів”.

Фінансування здійснюється в основному за допомогою третьої угоди CLD, яку NASA уклала з Northrop Grumman. У жовтні Northrop оголосила, що більше не буде займатися створенням власної космічної станції, а замість цього працюватиме з Voyager Space над Starlab, включаючи надання версії Cygnus для транспортування вантажів на Starlab.

У рамках цього партнерства Northrop розірвав угоду з NASA про CLD. У жовтні агентство заявило, що планує перерозподілити 89 мільйонів доларів, які Northrop не витратив на премію в розмірі 125,6 мільйонів доларів, іншим постачальникам CLD. NASA заявило в оголошенні від 5 січня, що поєднало ці невикористані гроші з “фінансуванням інших програм”, щоб досягти 99,5 мільйонів доларів, які додало до космічних угод Blue Origin та Voyager.

NASA також веде переговори з Axiom Space, яка має окремий контракт з NASA на доступ до док-станції на МКС для комерційних модулів, які лягли б в основу майбутньої Автономної комерційної космічної станції. NASA заявило, що веде переговори про “додатковий контент” для цього контракту з Axiom, деталі якого все ще доопрацьовуються.

Угоди з Axiom Space, Blue Origin та Voyager Space є частиною стратегії НАСА щодо підтримки розвитку комерційних станцій, які агентство хоче ввести в експлуатацію до кінця цього десятиліття для підтримки переходу з МКС, запланованого на виведення з експлуатації в 2030 році. Тоді NASA стане замовником цих комерційних станцій разом з іншими космічними агентствами та компаніями.

“Агентство має намір продовжувати працювати з промисловістю з метою розміщення однієї або декількох станцій на орбіті для забезпечення конкуренції, зниження витрат і задоволення попиту НАСА та інших клієнтів”, – йдеться в заяві Анжели Харт, менеджера програми CLD в Космічному центрі імені Джонсона НАСА.

Однак досі залишаються занепокоєння щодо здатності компаній розробляти комерційні космічні станції до кінця десятиліття. На засіданні консультативного комітету НАСА 20 листопада Макалістер визнав можливість короткого розриву між МКС та комерційними станціями, якщо ці комерційні станції не будуть готові до кінця десятиліття і термін служби МКС не буде продовжений.

“Розрив був би невеликим, – сказав він на цій зустрічі, – але я також не думаю, що це було б незворотно, особливо якби це було відносно ненадовго”.

Харт на тій же зустрічі сказав, що зараз важко оцінити ймовірність того, що хоча б одна комерційна станція буде готова вчасно. Агентство, можливо, не буде краще розуміти здатність цих компаній виконувати свої графіки, поки NASA не випустить те, що воно називає контрактами Фази 2 у 2026 році, щоб сертифікувати станції для використання астронавтами НАСА та придбати послуги.

“Я думаю, що перші шість місяців-рік, як тільки цей контракт буде укладено, – це час, коли ми матимемо краще уявлення про наш графік”, – сказала вона.

Джерело: spacenews.com

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України