Техно

NASA відклала місію на Венеру на три роки

шукає відстрочки

NASA відклало запуск місії VERITAS не раніше 2031 року у відповідь на проблеми з місією Psyche, але керівник місії VERITAS каже, що вона спробує скоротити цю затримку.

Керівник місії на Венеру, яку НАСА відклало щонайменше на три роки у відповідь на проблеми з іншою місією, каже, що вона спробує скоротити цю затримку.

У рамках оприлюдненого 4 листопада звіту незалежної комісії про затримки з місією Psyche, яка виявила ширші інституційні проблеми в Лабораторії реактивного руху, де вона розроблялася, NASA оголосило, що відкладе запуск Venus Emissivity, InSAR, топографії та спектроскопії або VERITAS – орбітальнлї місії на Венеру принаймні на три роки, але не раніше 2031 року. Місією VERITAS, як і Psyche, керує JPL.

«Це відтермінування може компенсувати дисбаланс робочої сили принаймні на ці три роки та забезпечити деяке збільшення фінансування, яке буде потрібно для продовження запуску Psyche у 2023 році», — сказала Лорі Глейз, директор відділу планетарних наук NASA, в онлайн-повідомлення засідання залу під час обговорення звіту.

NASA вибрало VERITAS та ще одну місію на Венеру, DAVINCI+, в останньому раунді своєї програми планетологічних місій Discovery у червні 2021 року

Хоча VERITAS вивчатиме планету з орбіти, DAVINCI+ або Deep Atmosphere Venus Investigation of Noble gases, Chemistry, and Imaging. , відправить зонд в атмосферу планети. Його запуск заплановано на червень 2029 року.

Оголошення про затримку VERITAS з’явилося за кілька днів до щорічної зустрічі групи аналізу Венери (VEXAG), щоб обговорити науку про Венеру та заплановані місії, такі як VERITAS. Вчені використали частину зустрічі, щоб обговорити наслідки затримки місії та зусилля щодо мінімізації затримки.

Сюзанна Смрекар з JPL, головний дослідник VERITAS, сказала, що з самою місією не було проблем, коли NASA вирішило її відкласти.

«До цього моменту ми виконували графік і бюджет, і у нас є чудова та досвідчена команда», — сказала вона під час презентації місії 7 листопада.

VERITAS уже вжила заходів для виконання рекомендацій незалежного огляду Psyche, наприклад, вивела роботу з JPL і скоротила витрати в 2022 і 2023 роках. «Ми вже доклали всіх зусиль, щоб допомогти вирішити проблеми, з якими стикаємося».

Вона сказала, що хоче працювати з NASA та науковим співтовариством над тим, як скоротити затримку, зазначивши, що між початковою датою запуску місії на кінець 2027 року та поточною датою не раніше 2031 року є «багато можливостей» для запуску. VERITAS. «Є багато шансів відійти від краю прірви, якщо ситуація покращиться».

Затримка VERITAS створює проблеми для місії та її команди Смрекар. Декілька приладів для орбітального корабля надають партнери у Франції, Німеччині та Італії, які також працюють над місією Європейського космічного агентства на Венері EnVision. «Це призводить до накопичення робочої сили у наших іноземних партнерів, і ми працюватимемо над оцінкою цих наслідків».

Затримка VERITAS означає, що вона буде запущений приблизно в той самий час, що й EnVision. Вчені планували використовувати дані VERITAS для планування EnVision, наприклад для пошуку активного вулканізму та інших змін на планеті. Смрекар сказав, що незрозуміло, чи є технічні проблеми з одночасним виконанням місій, включаючи проведення аерогальмування в атмосфері Венери.

Вона додала, що вона стурбована тим, що затримка змусить її розпустити команду, яка зараз зібрана, що призведе до втрати досвіду, про що попереджала незалежна перевірка. Це також вплине на наукову групу, включаючи студентів і дослідників на початку кар’єри. «Ми хочемо й надалі шукати спосіб залучити їх, незважаючи на те, що дані так далеко».

«Це має багато-багато недоліків щодо бази знань, досвіду, ризику та вартості», — сказала вона про затримку. «Є багато причин, щоб спробувати відтягнути нас назад, якщо це взагалі можливо».

Смрекар сказала, що місія працюватиме як зі штаб-квартирою NASA, так і з широким науковим співтовариством, щоб спробувати зменшити затримку. Під час зустрічі VEXAG учасники обговорили рекомендації NASA або скоротити затримку VERITAS до 1-1,5 років, або вибрати одну місію Discovery, а не дві, у наступному раунді програми.

«Ми розуміємо, що для цього є дуже великі перешкоди, — сказала вона щодо скорочення затримки місії, — але ми спробуємо знайти спосіб».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України