Техно

NASA відкладає посадку людини на Місяць принаймні до 2025 року

Затримки, викликані протестами та судовим позовом щодо вибору NASA SpaceX для отримання нагороди HLS, є основним, але не єдиним фактором, який відкладає висадку людини на Місяць принаймні до 2025 року. Авторство: SpaceX

Керівництво NASA офіційно відмовилося від мети повернути людей на Місяць до 2024 року, відклавши посадку астронавтів NASA на поверхню Місяця принаймні до 2025 року.

Під час медіа-телеконференції 9 листопада адміністратор NASA Білл Нельсон сказав, що нещодавно завершене юридичне оскарження, поставлене Blue Origin щодо вибору агентством SpaceX в якості виконавця для Human Landing System (HLS), було основною, але не єдиною причиною для відмови мети висадки на Місяць, поставленої ​​адміністрацією Трампа в березні 2019 року.

«Через судовий процес протягом семи місяців нам не дозволено, згідно із законом, будь-який контакт із SpaceX у програмі HLS, — сказав він. Він сказав, що вперше розмовляв з президентом SpaceX Гвінн Шотвелл про HLS 5 листопада, через день після того, як федеральний суддя виніс рішення проти Blue Origin у позові проти NASA щодо програми.

Висадка на Місяць є ключовою метою місії Artemis 3, яка була запланована до кінця 2024 року. Нельсон сказав, що місія зараз запланована не раніше 2025 року, але додав, що NASA і SpaceX потребують більше часу для огляду стану програми перед виконанням більш конкретного розкладу місії.

Судова тяганина HLS була не єдиним фактором, який він назвав для затримки повернення людей на Місяць.

«До 22 фінансового року попередні конгреси не виділяли достатньо доларів на систему посадки людей», — сказав він.

NASA попросило 3,3 мільярда доларів для HLS у своїй пропозиції щодо бюджету на 2021 фінансовий рік, останнього від адміністрації Трампа, але Конгрес надав лише 850 мільйонів доларів.

Він додав, що ціль на 2024 рік, можливо, не була досягнута в першу чергу. «Ціль адміністрації Трампа щодо висадки людей у ​​2024 році не була обґрунтована технічною реалізацією», – сказав він. Раніше цього року він висловив сумніви щодо мети на 2024 рік, враховуючи стан програми HLS, а також затримки в розробці нового скафандру, який, згідно з серпневим звітом Офісу генерального інспектора, не буде готовий вчасно до 2024 року. посадка.

NASA також затримує Artemis 2 – перший політ Оріона з астронавтами

На брифінгу Нельсон сказав, що місія, запуск якої раніше запланували на 2023 рік, був відкладений аж до травня 2024 року.

Джим Фрі, помічник адміністратора NASA з розробки дослідницьких систем, сказав, що причин затримки було кілька. Один із них – це наслідки пандемії, включаючи її вплив на робочу силу, а також на ланцюжок поставок для програми. Він також посилався на пошкодження будівлі Michoud Assembly Building в Новому Орлеані від штормів, через які вода потрапила всередину і пошкодила обладнання.

«Артеміда 2 — це складний транспортний засіб», — сказав він, посилаючись на затримки з додаванням до космічного корабля обладнання для контролю навколишнього середовища та системи життєзабезпечення.

Зростає і вартість розробки Orion

NASA повідомило на брифінгу, що вони «перебазували» програму з новою вартістю 9,3 мільярда доларів з 2012 фінансового року через Artemis 2. Попередня оцінка вартості програми через Artemis 2 становила 6,7 мільярдів доларів.

«Було багато змін у вимогах», – сказав він, включаючи додавання операцій близькості або демонстрації «proxops» на Artemis 2 до тестових систем, необхідних для стикувань, необхідних для місячного посадкового модуля HLS на Artemis 3. Витрати, пов’язані з пандемією за його словами, також враховано у перегляді бюджету.

Нельсон сказав, що NASA залишається відданим відправці людей на Місяць, незважаючи на ці останні затримки, а також підтримує конкуренцію для майбутніх послуг посадки на Місяць після Артеміди 3. NASA буде прагнути «значного збільшення фінансування» для цього змагання, сказав він, починаючи з фінансових операцій. Бюджетний запит на 2023 рік наступного року.

Як і на слуханнях у Конгресі в травні, Нельсон попередив про зростаючі космічні можливості Китаю як загрозу для висадки людей на Місяць до повернення NASA

“Китайська космічна програма все більше здатна висаджувати китайських тайконавтів набагато раніше, ніж очікувалося”, – сказав він. «Ми будемо настільки агресивними, наскільки зможемо, безпечним і технічно можливим способом, щоб перемогти наших конкурентів у висадці на Місяці».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України