Техно

NASA та Rocket Lab готові до першого ракетного запуску у штаті Вірджінія

NASA та Rocket Lab повідомляють, що мають схвалення FAA, необхідні для нової автономної системи завершення польоту, необхідної для першого запуску Electron з Уоллопса, який тепер заплановано на 16 грудня.

Після більш ніж двох років затримок NASA і Rocket Lab нарешті готові провести перший запуск Electron з острова Воллопс у Вірджинії 16 грудня.

Запуск, названий компанією «Вірджинія для любителів запуску», заплановано зі стартового комплексу (LC) 2 на середньоатлантичному регіональному космодромі у Воллопсі протягом двогодинного вікна, яке відкривається о 18:00 16 грудня. Ймовірність сприятливої погоди для запуску в цей день, а також у резервний день 17 грудня становить 85%.

Місія виведе на орбіту три супутники для HawkEye 360, який управляє групою космічних апаратів, які здійснюють радіочастотне спостереження. У квітні HawkEye 360 підписала контракт на три запуски Electron, включаючи перший запуск Electron від Wallops.

Запланований запуск відбудеться через три роки після того, як Rocket Lab оголосила про завершення стартового комплексу 2. У той час він очікував здійснити перший запуск там у другому кварталі 2020 року для програми космічних випробувань Міністерства оборони. Однак затримки в розробці NASA нової автономної системи завершення польоту (AFTS), необхідної для запусків Electron з Воллопса, призвели до затримки першого польоту більш ніж на два роки.

На онлайн-брифінгу 14 грудня Девід Пірс, директор NASA Wallops Flight Facility, сказав, що остаточна сертифікація безпеки так званого автономного блоку завершення польотів NASA (NAFTU) спочатку була запланована вчасно для підтримки першого запуску з LC в середині 2020 року. -2. Під час остаточних перевірок програмного забезпечення інженери виявили численні помилки в коді.

За його словами, восени 2020 року NASA створило «міжагентську» команду, до якої увійшли Космічні сили США та Федеральне управління цивільної авіації, щоб виправити програмне забезпечення та пройти процес сертифікації. Більше року знадобилося, щоб розробити тестові процедури та сценарії, необхідні для забезпечення відповідності програмного забезпечення вимогам безпеки.

До початку 2022 року НАФТУ була готова до незалежного сертифікаційного тестування. «У рамках цього, як зазвичай трапляється в I&T [інтеграції та тестуванні], ви знаходите помилки або помилки, які потрібно виправити, і це те, що ми зробили», — сказав він. «Ми долали кожне з цих завдань одне за одним і завершили незалежне тестування влітку 2022 року».

У жовтні система пройшла незалежну сертифікацію під керівництвом головного інженера Центру космічних польотів імені Годдарда NASA. «Як тільки ми завершили це, ми звернулися до підтримки Пітера [Бека] та неймовірної команди Rocket Lab», оскільки компанія модифікувала NAFTU для використання на Electron.

Реалізація NAFTU від Rocket Lab, яку компанія називає Pegasus, отримала схвалення FAA для майбутнього запуску. Пірс сказав, що NASA все ще потрібно завершити «прибирання деяких документів» для повної сертифікації NAFTU від FAA, що, як він очікує, буде завершено до кінця місяця.

Він сказав, що для запуску Electron необхідно завершити деякі додаткові документи у формі додаткових аналізів спільною командою NASA та Rocket Lab. «Те, що ми робили протягом останніх кількох тижнів, — це відповіді на запитання, щоб показати, як NASA Walllops перевірило комбіновану відповідь на наш план безпеки польотів FAA», — сказав він. Цю роботу буде завершено до перевірки готовності до запуску 15 грудня.

NAFTU буде доступний для інших користувачів дальності, щоб зменшити кількість і вартість традиційних засобів безпеки дальності та підтримувати більш високу швидкість польоту. Вісімнадцять компаній подали запит на доступ до програмного забезпечення, сказав Пірс, але Rocket Lab буде першою, хто використає його під час майбутнього запуску Electron.

Rocket Lab використовувала власний AFTS для більш ніж 20 запусків Electron зі свого початкового стартового майданчика LC-1 у Новій Зеландії. «Це суттєве зниження витрат на полігон і обладнання полігону», — сказав на брифінгу Бек, виконавчий директор Rocket Lab. «AFTS — це величезна зміна».

Успішний запуск нарешті приведе в експлуатацію LC-2, що, за словами Бека, дозволить компанії збільшити швидкість запуску приблизно до одного на місяць протягом більшої частини 2022 року в 2023 році. На брифінгу він надав кілька подробиць щодо майбутніх запусків від Воллопса. , але під час телефонної розмови 9 листопада керівники повідомили, що вони очікують виконання 14 запусків Electron у 2023 році, чотири-шість з яких будуть здійснені на LC-2.

За його словами, більшість клієнтів зможуть використовувати або LC-1, або LC-2, і можуть переходити між ними. «Є деякі клієнти, які мають вимоги до запуску в США», — насамперед урядові установи США, сказав він, вимагаючи від них використання LC-2.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України