NASA створило робота-гекона для збору сміття в космосі

Розробники космічного агентства NASA створили унікального робота-гекона, який буде збирати космічне сміття. Апарат може перебувати у вертикальному положенні і навіть в невагомості.

З кожним роком проблема сміття набуває все більших масштабів, ступивши навіть у космічний простір. Антропогенне сміття не тільки забруднило Землю, але вже почало поширюватися за її межами.

Європейські фахівці з НАСА вирахували приблизний обсяг відходів, який був створений за роки освоєння космосу людиною. Вчені були шоковані одержаним показником – майже 170 мільйонів фрагментів різної велечини. Поступово це сміття падає і згорає в атмосфері, але його кількість занадто велика.
Дана обставина ускладнює роботу штучних супутників, їх доводитися оснащувати спеціальними зондами, які захищають апарат не тільки від об’єктів у космосі, але і від маси відходів.

Фахівці створили робота, який буде прибирати сміття. Прообразом апарату став гекон, а точніше, його лапки. На них прикріплено безліч липких волосків. Це створює велику площу контакту з поверхнею. Створений робот зможе збирати відходи навіть в умовах невагомості.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seven + five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh