Авторські статтіНовини

NASA створило робота-гекона для збору сміття в космосі

Розробники космічного агентства NASA створили унікального робота-гекона, який буде збирати космічне сміття. Апарат може перебувати у вертикальному положенні і навіть в невагомості.

З кожним роком проблема сміття набуває все більших масштабів, ступивши навіть у космічний простір. Антропогенне сміття не тільки забруднило Землю, але вже почало поширюватися за її межами.

Європейські фахівці з НАСА вирахували приблизний обсяг відходів, який був створений за роки освоєння космосу людиною. Вчені були шоковані одержаним показником – майже 170 мільйонів фрагментів різної велечини. Поступово це сміття падає і згорає в атмосфері, але його кількість занадто велика.
Дана обставина ускладнює роботу штучних супутників, їх доводитися оснащувати спеціальними зондами, які захищають апарат не тільки від об’єктів у космосі, але і від маси відходів.

Фахівці створили робота, який буде прибирати сміття. Прообразом апарату став гекон, а точніше, його лапки. На них прикріплено безліч липких волосків. Це створює велику площу контакту з поверхнею. Створений робот зможе збирати відходи навіть в умовах невагомості.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України