Техно

NASA скептично ставиться до готовності Starliner до польоту з екіпажем

Голова комісії з питань безпеки NASA закликав агентство не поспішати з випробувальним польотом літака Boeing CST-100 Starliner з екіпажем, закликавши до незалежного «глибокого вивчення» технічних проблем космічного корабля.

Виступаючи 25 травня на відкритому засіданні Консультативної групи з аерокосмічної безпеки, голова комітету Патрісія Сандерс висловила скептицизм щодо того, що NASA і Boeing зможуть вчасно вирішити відомі проблеми зі Starliner для запуску, який зараз заплановано на 21 липня. .

«Попереду ще довгий ряд процесів NASA, щоб визначити готовність до запуску» для місії Crew Flight Test (CFT), першого польоту екіпажу космічного корабля з двома астронавтами NASA на борту. «Це не можна здійснювати, доки ризики для безпеки не можна зменшити або прийняти, широко розплющивши очі, маючи належне переконливе технічне обґрунтування».

Вона зазначила заплановану дату запуску, але додала, що це просто «можливість у розкладі запуску» та маніфест запланованих місій на станцію. Поточна дата запуску CFT вписується між вантажною місією Dragon, яка повинна відправитися з МКС на початку липня, і місією Crew-7 Crew Dragon, запланованою до запуску в середині серпня. Ця дата, за її словами, “не обов’язково є підтвердженням готовності провести це льотне випробування”.

Коли NASA і Boeing оголосили 29 березня липневу дату запуску CFT, з відстрочкою на три місяці, офіційні особи сказали, що це дасть їм більше часу для завершення сертифікації космічного корабля, зокрема його парашутів. Затримка також дозволить їм перевірити системи авіоніки в космічному кораблі після виявлення логічної помилки в одному з блоків.

Сандерс сказала, що сертифікація парашутів залишається «швидкістю кроків» для запуску, але також підняла кілька інших питань, деякі з яких, за її словами, були виявлені лише нещодавно в результаті аналізу продуктів даних у рамках процесу сертифікації. Вона згадала про конкретні відкриті ризики, пов’язані з поточним інтегрованим тестуванням програмного забезпечення, а також занепокоєння розривом стінки акумулятора, ризик прийнятий «лише на проміжок часу».

«Надзвичайно важливо, щоб NASA не піддавалося тиску, навіть несвідомо, з метою запустити CFT без належного усунення всіх перешкод, що залишилися для сертифікації», — сказала вона, додавши, що будь-яке рішення прийняти ризик для короткочасного польоту CFT не повинно виправдовувати згоду. це для наступних операційних рейсів тривалістю до шести місяців.

«Враховуючи кількість проблем, які залишаються під час сертифікації Starliner, ми наполегливо закликаємо NASA відступити та зважено поглянути на роботу, що залишилася щодо польотів CFT», — підсумувала вона, стверджуючи, що агентство має залучити незалежну команду. , наприклад, із Центру інженерії та безпеки NASA, «щоб детально розглянути елементи, які знаходяться на шляху до закриття».

Ні Boeing, ні NASA не надали багато оновлень щодо статусу підготовки до місії CFT. Веб-сайт Boeing, присвячений оновленням Starliner, востаннє оновлювався з березневим оголошенням про нову дату запуску в липні.

16 травня на засіданні Комітету з досліджень і операцій Консультативної ради NASA Філ МакАлістер, директор комерційного космічного відділу Управління космічних операцій NASA, повторив заплановану дату запуску CFT не раніше 21 липня. «Ми зробили багато хорошого прогресу за останні три-чотири місяці щодо апаратного забезпечення. Я думаю, що апаратне забезпечення в хорошому стані», – сказав він.

Однак він сказав, що сертифікаційна робота над транспортним засобом продовжується і є основним пунктом для CFT. Перевірка парашута була «довгим полюсом» у завершенні цієї роботи, а перед місією було заплановано більше тестування парашута. «Це потенційно може вплинути на дату польоту», — сказав він. «На даний момент, якщо тести пройдуть номінально, у нас буде достатньо часу, щоб призначити дату 21 липня. Але ніколи не знаєш. Ось чому ми проводимо ці тести».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України