Техно

NASA розглядає інноваційну бізнес-модель для кампанії для отримання даних про поверхню Землі вартістю 500 мільйонів доларів

Супутник NASA-Indian Space Research Organization Synthetic Aperture Radar, космічний корабель розміром з позашляховик, запуск якого запланований на 2023 рік, призначений для моніторингу змін на поверхні Землі.

Лабораторія реактивного руху НАСА збирає інформацію про те, як інновації приватного сектору можуть допомогти космічному агентству максимально використати бюджет у 500 мільйонів доларів для отримання даних про поверхню Землі, що змінюється.

JPL опублікував запит на інформацію 19 листопада, щоб отримати «відповідь галузі щодо того, чи може комерційна закупівля, державно-приватне партнерство чи інша домовленість між космічною галуззю США та NASA надати науковій спільноті практично ті ж можливості, що й кілька NISAR». NISAR — це супутник NASA-Індійської організації космічних досліджень із синтетичною апертурою (SAR), запуск якого запланований на 2023 рік.

У десятирічному огляді науки про Землю 2017 року окреслено наукові цілі та вимоги до спостереження для різних місій, включаючи деформацію та зміни поверхні, яка надає інформацію про землетруси, зсуви, льодовикові щити, вулкани, льодовики та підземні води.

Для більшості місій науки про Землю NASA володіє та керує супутниками. У цьому випадку, однак, штаб-квартира NASA і представники JPL дійшли висновку, що для отримання цільових спостережень, перерахованих в декадному огляді, за традиційним маршрутом буде коштувати набагато більше, ніж 500 мільйонів доларів, передбачених наразі для космічного сегмента «Деформація та зміни поверхні». У результаті космічне агентство шукає способи, якими може допомогти процвітаючому комерційному космічному секторі загалом і комерційному ринку SAR зокрема.

Наприклад, NASA може покрити «нерегулярні витрати на капіталізацію для розробки джерела даних і виступати в якості основного клієнта», — йдеться в RFI. У цьому сценарії NASA та уряд США отримають певні права на дані. Тим часом компанії можуть продавати дані протягом початкового періоду днів або тижнів, оскільки чутливі до часу дані часто важливіші для комерційних клієнтів, ніж для дослідників.

RFI зазначає, що інформаційні продукти, отримані від сузір’я Surface Deformation, створеного через державно-приватне партнерство, повинні відповідати політиці NASA щодо повного та відкритого обміну даними NASA «у довгостроковій перспективі».

За іншим сценарієм NASA може придбати підписку на отримання даних, наданих комерційною групою SAR. RFI оцінює, що комерційна фірма зможе надати запити спостереження з групою від чотирьох до 18 супутників.

Або NASA може отримати потрібні дані, купуючи, запускаючи та експлуатуючи космічні кораблі серійного виробництва.

Компанії по всьому світу створюють сузір’я невеликих супутників SAR. Однак для спостережень NASA знадобляться антени L- або S-діапазону, які набагато більші, ніж високочастотні антени, які використовуються комерційними супутниковими операторами для збору зображень.

RFI підкреслив той факт, що NASA не шукає пропозиції щодо місії. Натомість космічне агентство «просить докази, які дозволять NASA сформувати надійну дорожню карту для реалізації місії через державно-приватне партнерство. При цьому, звичайно, є складні інженерні проблеми, які потрібно вирішити. Потенційні партнери в галузі повинні описати, чого можна досягти сьогодні, а що можна було б досягти за розумною і доступною ціною завтра, для сегментів інструментів, доступу до космосу, роботи місії та успіху місії», – йдеться в RFI.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України