Авторські статтіТехно

NASA показало знімки руху дюн на Марсі

NASA показало анімацію руху марсіанських дюн, дослідження яких розпочав ровер Curiosity. Згідно з супутниковим спостереженнями, деякі з цих піщаних пагорбів мігрують зі швидкістю до одного метра за земний рік. Про це повідомляється на сайті космічного агентства.

На анімації показані зміни, що відбуваються з дюнами в період з 2010 по 2014 рік. Відео змонтоване за допомогою знімків, отриманих науковим інструментом HiRISE (High Resolution Imaging Science Experiment) супутника MRO (Mars Reconnaissance Orbiter)

Вчених цікавить, яким чином відбувається розділення мінеральних часток (олівіну) в залежності від їх розмірів і маси. Зокрема, увагу фахівців привертає вплив на цей процес марсіанських вітрів і води.

Крім Землі, в даний час зміна дюн спостерігалося тільки на Марсі і Титані. На відміну від Блакитної планети, на Червоній брижі дюн рухаються набагато інтенсивніше, що вказує (при низькому тиску марсіанської атмосфери) на більш високу швидкість вітрів.

Щоб подивитися на рух дюн клікніть по зображенню.

original_3c44dd20d34c66d75ecd9c107a5251d1

Ровер Curiosity знаходиться на нижніх схилах гори Шарп в одному з піщаних регіонів. Гора Шарп (офіційно звана горою Эоліда) — це центральний пік кратера Гейла висотою близько 5,5 кілометра. У серпні 2012 року у північній частині цього кратера Curiosity здійснив посадку.

Марсіанський ровер НАСА Curiosity вирушив до Червоної планети 26 листопада 2011 року. Посадка на Марс відбулася 6 серпня 2012 року в районі кратера Гейла. Це третій марсохід, запущений НАСА в рамках програми Mars Science Laboratory.

Лента.ру

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України