Супутниковий прилад NASA на орбіті Землі, який може бачити крізь туман, хмари і темряву, дав вченим перший постійний погляд на цикли піку-спаду фітопланктону. Він є основою харчового ланцюга океану і має життєво важливе значення для існування життя на Землі.
Результати показали, що невеликі зміни навколишнього середовища в полярних харчових мережах надають значний вплив на цикли піку-спаду фітопланктону. Дослідники вважають, що отримані дані, опубліковані в журналі Nature Geoscience, будуть надавати важливі дані для управління екосистемами, комерційного рибальства і розуміння взаємодії між кліматом Землі і ключовими екосистемами океану.
“Для нас дуже важливо зрозуміти, що контролює ці цикли підйому-спаду, і як вони можуть змінитися в майбутньому, щоб ми могли краще оцінити наслідки для всіх інших частин харчової мережі”, – сказав Майкл Бехренфелд, експерт по морським планктонам в університеті штату Орегон в Корвалліс, США.
Дика природа залежить від того, що відбувається з крихітними зеленими рослинами, або фітопланктонами, біля основи харчового ланцюга океану. Промислове рибальство, морські ссавці й птахи – все залежить від цвітіння фітопланктонів. Фітопланктони також впливають на вуглецевий цикл Землі. За допомогою фотосинтезу, вони поглинають велику кількість вуглекислого газу, розчиненого у верхньому шарі океану, і виробляють кисень, який має життєво важливе значення для життя на Землі. Це зменшує кількість вуглекислого газу в атмосфері.
NASA використовувало спеціальний прилад, запущений в 2006 році, який використовує лазер для проведення вимірювань. Вчені використовували прилад для безперервного моніторингу планктону в полярних регіонах з 2006 по 2015 рік.
“Цей прилад змінив наше мислення про дистанційне зондування океану з космосу. Ми змогли вивчити роботу високоширотної екосистеми океану у всі пори року, в той час як раніше ми були повністю сліпими”, – говорить Кріс Хостетлер, науковий співробітник Науково-дослідницького центру NASA в Хемптоні, штат Вірджинія.