Авторські статті

Ми отримали дуже чітку заяву, що ЄС та США зроблять усе можливе, щоб підтримати український народ та зберегти Україну – Арсеній Яценюк у Вашингтоні

«Західний світ відданий тому, щоб зберегти цілісність і незалежність України», – наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час виступу а Атлантичній Раді у Вашингтоні в ході робочого візиту до США в середу, 12 березня.

«Ми дуже цінуємо підтримку, яку надає американський народ, президент та уряд США народу України», – зазначив Арсеній Яценюк.

Як наголосив Прем’єр-міністр, дуже важливо, що Європейський союз та США «говорять в один голос»: «Ми отримали дуже чітку заяву, що ЄС та США зроблять усе можливе, щоб підтримати український народ та зберегти Україну».

«Я задоволений тим, як США та ЄС допомагають нам вийти з кризи», – додав Арсеній Яценюк.

Він також нагадав, що Україна вже отримала пакет фінансової допомоги від західних партнерів: «Він на столі. Ми ще маємо укласти угоду з МВФ, але ми вже отримали 1 млрд доларів як гарантії для стабілізації української економіки».

Глава уряду підкреслив, що Україна переживає драматичні часи: «Те, що відбувається, було абсолютно непередбачувано для мене і неприйнятно для світу. Без жодних причин наш партнер у минулому – та я досі переконаний, що ця країна може стати партнером у майбутньому – почала вторгнення в Україну, суверенну й незалежну державу».

«Ми досі переконані, що цю військову кризу можна вирішити дипломатією та політичними механізмами. З плином часу шанси на це не такі великі, як, наприклад, минулого тижня. Але ці можливості є», – підкреслив він.

За словами Арсенія Яценюка, перший сценарій президента РФ Володимира Путіна – «заволодіти Кримом в тій чи іншій формі»: «Але він може піти далі. І в Росії є інший сценарій – як захопити всю Україну, в тому числі українську столицю. Все залежить він персональних його (президента Путіна. – ред.) цілей».

«Кілька років тому він (президент Путін. – ред.) сказав, що найбільша катастрофа минулого сторіччя – це розпад Радянського союзу. Я б сказав, що найбільшою катастрофою цього сторіччя було б відновлення Радянського союзу», – підкреслив Арсеній Яценюк.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України