Ми отримали дуже чітку заяву, що ЄС та США зроблять усе можливе, щоб підтримати український народ та зберегти Україну – Арсеній Яценюк у Вашингтоні

«Західний світ відданий тому, щоб зберегти цілісність і незалежність України», – наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час виступу а Атлантичній Раді у Вашингтоні в ході робочого візиту до США в середу, 12 березня.

«Ми дуже цінуємо підтримку, яку надає американський народ, президент та уряд США народу України», – зазначив Арсеній Яценюк.

Як наголосив Прем’єр-міністр, дуже важливо, що Європейський союз та США «говорять в один голос»: «Ми отримали дуже чітку заяву, що ЄС та США зроблять усе можливе, щоб підтримати український народ та зберегти Україну».

«Я задоволений тим, як США та ЄС допомагають нам вийти з кризи», – додав Арсеній Яценюк.

Він також нагадав, що Україна вже отримала пакет фінансової допомоги від західних партнерів: «Він на столі. Ми ще маємо укласти угоду з МВФ, але ми вже отримали 1 млрд доларів як гарантії для стабілізації української економіки».

Глава уряду підкреслив, що Україна переживає драматичні часи: «Те, що відбувається, було абсолютно непередбачувано для мене і неприйнятно для світу. Без жодних причин наш партнер у минулому – та я досі переконаний, що ця країна може стати партнером у майбутньому – почала вторгнення в Україну, суверенну й незалежну державу».

«Ми досі переконані, що цю військову кризу можна вирішити дипломатією та політичними механізмами. З плином часу шанси на це не такі великі, як, наприклад, минулого тижня. Але ці можливості є», – підкреслив він.

За словами Арсенія Яценюка, перший сценарій президента РФ Володимира Путіна – «заволодіти Кримом в тій чи іншій формі»: «Але він може піти далі. І в Росії є інший сценарій – як захопити всю Україну, в тому числі українську столицю. Все залежить він персональних його (президента Путіна. – ред.) цілей».

«Кілька років тому він (президент Путін. – ред.) сказав, що найбільша катастрофа минулого сторіччя – це розпад Радянського союзу. Я б сказав, що найбільшою катастрофою цього сторіччя було б відновлення Радянського союзу», – підкреслив Арсеній Яценюк.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eighteen − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh