Авторські статті

Народ України виявився сильнішим за диктатора, – Олександр Турчинов

Нарощування військового конфлікту у Криму означатиме не лише катастрофу для всієї Східної Європи. Це може стати кінцем світової системи безпеки. Про це заявив Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов у колонці в газеті “Нью-Йорк Таймс”.

“Те, що сьогодні допускає Росія, оточуючи наші військові частини, блокуючи та намагаючись захопити наші військові кораблі, беручи у заручники міжнародних спостерігачів від ОБСЄ чи ООН, не дозволяють собі навіть пірати Сомалі”, – сказав він.

За словами Олександра Турчинова, російські військові, блокуючи органи влади, основні комунікаційні вузли та інфраструктури, військові частини та склади зі зброєю “провокують нас на використання сили, що повинно стати основою для повномасштабного військового втручання Росії”.

“Це дуже схоже на тактику, яку використовували в Абхазії під час російсько-грузинської війни”, – додав він, наголосивши, що весь цей час українські військові і влада роблять все можливе, щоб не піддатись на провокацію і втримати ситуацію в мирному руслі.

Крім того, Голова Парламенту наголосив, що стратегія Кремля полягала в тому, аби максимально ослабити Україну, її центральну владу, вивести деякі регіони з-під контролю Києва і створити на території незалежної країни – в Криму, на Сході і Півдні – анклави на зразок Придністров’я або Абхазії. “Зони заморожених конфліктів потрібні Росії для того, щоб завадити нормальному розвитку пострадянських країн, створити перепони для інтеграції в європейські і євроатлантичні структури”, – додав він.

“Але цей план не спрацював. Народ України виявився сильнішим за диктатора, якого готували на роль маріонеткового намісника”, – зазначив Олександр Турчинов, підкресливши, що опозиція змогла дуже швидко взяти контроль над ситуацією, консолідувати парламент та легітимно обрати уряд.

На його переконання, сила – це останній аргумент “і він коштуватиме Москві дуже дорого”.

“І, більше того, не приведе до бажаного результату. Народ України сьогодні, як ніколи, сконсолідований навколо ідеї колективної безпеки і європейських цінностей. Ми обираємо західні стандарти, а не догмати неорадянської імперії, які нам намагаються сьогодні нав’язати”, – наголосив Олександр Турчинов.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.